Biurowce PEGAZ Times II we Wrocławiu

2015-03-24 12:12
Elewacja kompleksu biurowego PEGAZ Times II Wrocław
Autor: Autorska Pracownia Architektury HUBKA. Elewacja kompleksu biurowego PEGAZ Times II Wrocław

Inwestorem kompleksu biurowego PEGAZ Times II w centrum Wrocławia jest UBM Polska. Nowa inwestycja zakończyła się w II kwartale 2016. Dwa biurowce mają około 18,5 tys. m² powierzchni pod wynajem.

Kompelks biurowy PEGAZ w centrum Wrocławia

Nowa inwestycja PEGAZ Times II we Wrocławiu, składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą, 6-kondygnacyjnych biurowców. Funkcja ta uzupełniona zostanie lokalami handlowo-usługowymi zlokalizowanymi w parterze. W podziemiach powstanie również parking na 370 miejsc.

Kompleks biurowy powstaje na działce zwanej dawniej „parkingiem Frasyniuka”, pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego i Ruską, w Centrum Wrocławia. Łączna powierzchnia biurowa nowej inwestycji wyniesie 18,5 tys. m2. Powierzchnia lokali handlowo-usługowych ma natomiast sięgać 2,6 tys. m2. Inwestorem kompleksu jest firma UBM Poland. Za projekt architektoniczny odpowiada Autorska Pracownia Architektury Hubka. Generalnym wykonawcą kompleksu jest spółka PORR Polska. Oddanie kompleksu do użytku ma nastąpić w kwietniu 2016.

Austriacka firma UMB zakupiła działkę już w 2012. Zanim roboty budowlane ruszyły, pojawił się problem dotyczący ograniczenia dostępności światła do budynków zlokalizowanych w sąsiedztwie. Analizę tej dostępności zlecili mieszkańcy pobliskich kamienic. Z badań wynikało, że dwa nowe biurowce PEGAZ Times II zasłonią sąsiadom dostęp do światła dziennego. Ostatecznie jednak Urząd Miasta zgodził się na inwestycję. Mieszkańcy odwołali się wówczas do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który w wyniku własnych badań zgodził się z zarzutami, wydając decyzję o wstrzymaniu budowy. W 2014 decyzja została wznowiona, a inwestor przystąpił do kontynuowania prac.

Nazwa inwestycji: Kompleks biurowy PEGAZ Times II Wrocław
Adres inwestycji: u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Grabarskiej i Ruskiej, Wrocław
Inwestor: UBM Polska Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: Autorska Pracownia Architektury Hubka
Generalny wykonawca: PORR Polska SA
Początek realizacji: styczeń 2014
Planowane oddanie do użytku: kwiecień 2016
Powierzchnia biurowa: 18 500 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej