Szczeciński biurowiec Oxygen otrzymał certyfikat GreenBuilding. FILM

2012-08-29 15:02
Biurowiec Oxygen w Szczecinie
Autor: Echo Investment SA Biurowiec Oxygen w Szczecinie

Szczeciński biurowiec Oxygen to kolejna inwestycja komercyjna w Polsce, która otrzymała ekologiczny certyfikat GreenBuilding. Obiekt jest trzecim projektem Echo Investment, któremu przyznano to prestiżowe wyróżnienie.

Deweloper Echo Investment 27 sierpnia, został wyróżniony prestiżowym certyfikatem GreenBuilding dla szczecińskiego biurowca Oxygen. Inwestycja jest kolejną realizacją inwestora, która otrzymała międzynarodowy certyfikat potwierdzajacy ekologiczny charakter obiektu.

Przeczytaj również: Oxygen. Biurowiec w centrum Szczecina

Certyfikat GreenBuilding

Certyfikat GreenBuidling to program Komisji Europejskiej, którego celem jest podniesienie poziomu efektywnego wykorzystania energii w budynkach. By obiekt mógł otrzymać certyfikat, konieczne jest spełnienie podstawowego warunku - zużycie energii musi być mniejsze przynajmniej o 25 proc. niż przewidują krajowe normy w miejscu, gdzie projekt został zrealizowany.

 

Kolejny certyfikat GreenBuilding dla Echo Investment

Biurowiec Oxygen to kolejny, trzeci już biurowiec zrealizowany przez Echo Investment, który otrzymał potwierdzenie przyjazności ekologicznej. Przypomnijmy, że w lutym 2011 roku certyfikat GreenBuilding zdobył zespół biurowców Park Postępu znajdujący sie na warszawskim Mokotowie, a w grudniu ten sam certyfikat przyznano biurowcom Astra Park w Kielcach.

Nowe inwestycje biurowe dewelopera będą miały certyfikaty ekologiczne. Spółka, przygotowując się do stosowania standardów BREEAM, wprowadziła program, który pozwala na odpowiednie przygotowanie merytoryczne i powołała zespół specjalistów złożony z certyfikowanych asesorów BREEAM.

Biurowiec Oxygen w Szczecinie

Biurowiec Oxygen jest 9-kondygnacyjny obiektem w centrum Szczecina, przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia. Budynek ma ponad 14 tys. m2 powierzchni użytkowej. W obiekcie zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne. Biurowiec został wyposażony, m.in. w wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, nowoczesny i energooszczędny system klimatyzacji, monitoring i system kontroli dostępu. Wyróżnienie dla łódzkiego biurowca, jest dowodem na to, że inwestor zadbał o zrównoważony rozwój i proekologiczny charakter inwestycji. Użytkownicy budynku mogą korzystać, m.in. z przychodni medycznej, coffee baru, saloniku prasowego i klubu fitness. Do dyspozycji pracowników i klientów biurowca jest 181 miejsc postojowych na parkingach naziemnym i podziemnym.

Projekt architektoniczny został opracowany w gdyńskim biurze architektonicznym Arch-Deco. Budowa biurowca Oxygen rozpoczęła się we wrześniu 2008 roku. Budynek został oddany do użytkowania w III kwartale 2010 roku. Generalnym wykonawcą była firma Calbud ze Szczecina.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej