Rzeszów z 45-metrową wieżą

2009-12-07 9:06
Galeria Rzeszów
Autor: Wizualizację wykonała firma Fatamorgana Galeria Rzeszów

Najbardziej znany rzeszowski biznesmen, Ryszard Podkulski, zapowiada rozpoczęcie budowy kompleksu biurowo-hotelowo-handlowego, który ma się stać wizytówką miasta.

Sprawa budowy megagalerii jest znana od kilku lat. Projekt kompleksu powstał w znanej rzeszowskiej pracowni MWM Architekci. (lata 2004–2009). Do rozpoczęcia budowy inwestorowi brakowało terenów. W tej chwili ma pewność, że wszystkie działki (brakuje jeszcze trzech) zostaną wkrótce jego własnością i rozpoczął poszukiwania wykonawcy. W tej chwili toczy się procedura przetargowa dotycząca jego wyboru. Zapewnia, że budowa ruszy w 2010 roku.

Projekt o nazwie Galeria Rzeszów ma powstać przy ul. Cieplińskiego. Na powierzchni 130 000 m2 znajdzie się 4-gwiazdkowy hotel, wielopoziomowy parking, galeria handlowa. Wizytówką kompleksu ma być 45-metrowa przeszklona wieża. Pracowna MWM Architekci kończy prace nad projektem budowlanym, niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę. W ramach tej inwestycji zostanie także przebudowany system komunikacyjny w rejonie ul. Piłsudskiego i Cieplińskiego.

Wartośc projektu jest szacowana na 600 mln złotych.

Galeria Rzeszów
Autor: Wizualizację wykonała firma Fatamorgana Galeria Rzeszów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej