Rzeszów z 45-metrową wieżą

2009-12-07 9:06
Galeria Rzeszów
Autor: Wizualizację wykonała firma Fatamorgana Galeria Rzeszów

Najbardziej znany rzeszowski biznesmen, Ryszard Podkulski, zapowiada rozpoczęcie budowy kompleksu biurowo-hotelowo-handlowego, który ma się stać wizytówką miasta.

Sprawa budowy megagalerii jest znana od kilku lat. Projekt kompleksu powstał w znanej rzeszowskiej pracowni MWM Architekci. (lata 2004–2009). Do rozpoczęcia budowy inwestorowi brakowało terenów. W tej chwili ma pewność, że wszystkie działki (brakuje jeszcze trzech) zostaną wkrótce jego własnością i rozpoczął poszukiwania wykonawcy. W tej chwili toczy się procedura przetargowa dotycząca jego wyboru. Zapewnia, że budowa ruszy w 2010 roku.

Projekt o nazwie Galeria Rzeszów ma powstać przy ul. Cieplińskiego. Na powierzchni 130 000 m2 znajdzie się 4-gwiazdkowy hotel, wielopoziomowy parking, galeria handlowa. Wizytówką kompleksu ma być 45-metrowa przeszklona wieża. Pracowna MWM Architekci kończy prace nad projektem budowlanym, niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę. W ramach tej inwestycji zostanie także przebudowany system komunikacyjny w rejonie ul. Piłsudskiego i Cieplińskiego.

Wartośc projektu jest szacowana na 600 mln złotych.

Galeria Rzeszów
Autor: Wizualizację wykonała firma Fatamorgana Galeria Rzeszów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej