Rozpoczęła się budowa Galerii Legnickiej

2007-06-15 14:31
galeria legnicka
Autor: brak danych

Warte 95 mln euro centrum handlowo-rozrywkowe na terenie dawnej rzeźni stawia firma Legnicka Development SA. Prace budowlane na 24-hektarowej działce prowadzić będzie firma Warbud SA. Podpisany pod koniec 2005 roku kontrakt opiewa na blisko 47,5 mln euro.

Galeria Legnicka będzie miała ok. 63 tys. m2 powierzchni użytkowej. Oprócz ponad 200 sklepów w nowym centrum pomieści się drugie we Wrocławiu multikino sieci Helios i amfiteatr. Wokół powstaną dwa korty tenisowe oraz boiska do koszykówki i siatkówki, ścieżki rowerowe, przy których wydzielone zostaną miejsca do biegania, a także klub fitness oraz kręgielnia. Na zakupy nowe centrum zaprosi klientów w kwietniu 2007 roku. Jak zapowiada inwestor, Galeria Legnicka ma też wyróżniać się eleganckim wystrojem wnętrza. Dzięki wykorzystaniu kostki brukowej i cegły klienci będą mieli wrażenie, że robią zakupy przy eleganckiej ulicy. W pasażu będą się wiły kilkunastometrowe odkryte odcinki minirzeki - częściowo przykrytej szkłem.

- Wykonawca już przejął plac budowy, stawia ogrodzenie, urządza swoje biuro i lada dzień ruszy z pracami - mówi Maciej Dobosz, dyrektor ds. marketingu w spółce REDiS Polska sp.z o.o. Na rozpoczęcie budowy wrocławianom przyszło czekać prawie pięć lat. Od 2000 r. na terenie dawnej rzeźni prawie nic się nie działo. Inwestor tłumaczył to m.in. kiepską koniunkturą na rynku wynajmu powierzchni handlowych i koniecznością zmiany pierwotnego projektu. Jedną z przyczyn opóźnienia była decyzja o budowie dwukondygnacyjnego obiektu w jednym, a nie - jak pierwotnie planowano - w dwóch etapach. To wiązało się ze zdobyciem dodatkowych pieniędzy na budowę. Dopiero jesienią 2005 roku kredytu na budowę udzieliła grupa pięciu polskich i międzynarodowych instytucji, kierowanych przez ING Leasing Polska. Wiadomo już, że w Galerii swoje sklepy otworzą m.in.: Adidas, Big Star, CCC, Cropp, Cubus, Deichmann, Diverse, Douglas, Empik, Intermoda, Intershoe, Jean Louis David, KappAhl, Key, Marionnaud, Nike, Puma, Reebok, Reporter, Reserved, Saturn, Sephora, Sunset Suits, Tatuum, Tchibo, Tesco, Wrangler-His-Maverick-Lee, Vistula i Yves Rocher.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej