Reinhold Center w Katowicach

2009-10-27 12:32
Reinhold Center, Katowice
Autor: Reinhold Poland

Na koniec listopada zaplanowano koniec prac budowlanych na budowie katowickiego kompleksu biurowo-handlowo-usługowego przy alei Korfantego.

Inwestor - firma Reinhold - na początku grudnia 2009 chce wystąpić o pozwolenie na użytkowanie I etapu inwestycji Reinhold Center i uzyskać go w ciągu miesiąca. Otwarcie budynku zaplanowano na styczeń 2010 roku. Od końca października 2009 będzie możliwość wykańczania powierzchni biurowej przez najemców.

Budowa całego kompleksu podzielona jest na 4 etapy i ma się zakończyc w 2013- 2014 roku. Mimo odczuwalnego również przez szwedzkiego dewelopera kryzysu firma się nie wycofuje z inwestowania w Polsce, a sytuacja firmy jest dobra i stabilna - ocenia Waldemar Tevnell, przewodniczący rady nadzorczej Reinhold Polska AB :
- Oczywiście, że zauważamy kryzys, zresztą nie tylko w budownictwie. Stale monitorujemy sytuację na rynku i na GPW. Ze szczerą satysfakcją mogę jednak powiedzieć, że kondycja finansowa firmy Reinhold jest do tego stopnia dobra i stabilna, że możemy pozwolić sobie na tak duże inwestycje jak budowa kompleksu biurowo-usługowego Reinhold Center w Katowicach – a to wkład rzędu pól miliarda złotych - czy rewitalizację zabytkowej kamienicy Lipińskiego w samym sercu Warszawy. Nasze nowo powstałe osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu to kolejny sukces naszej firmy. Wrocławskie mieszkania są już w większości wyprzedane, co daje nam, oprócz ogromnej satysfakcji i zadowolonych klientów, środki finansowe, które rozważnie  lokujemy w innych inwestycjach. Obecny kryzys nie jest dla nas hamulcem. Skłania nas raczej do optymalizacji kosztów, co z pewnością przyniesie wymierne korzyści już w niedalekiej przyszłości. Ale wracając do Katowic: miasto to wzbogaci się o najwyższej klasy biurowce, a okolica inwestycji zyska nie tylko świetne punkty biurowe, handlowe i usługowe, ale także znacznie podniesie się jej prestiż.

Reinhold Center przy ul. Korfantego 138, to teren dawnych zakładów poligraficznych Cartotecnica. Bezpośrednie sąsiedztwo jednej z głównych arterii Katowic z siecią połączeń autobusowych i tramwajowych, pozwalają na łatwą komunikację z kluczowymi punktami całej aglomeracji. Rozbudowana sieć drogowa łączy Reinhold Center z pobliskimi lotniskami Pyrzowice oraz Balice.

 

Reinhold Center, Katowice
Autor: Reinhold Poland Przeszklone atrium będzie stanowiło wizytówkę obiektu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej