Reinhold Center w Katowicach

2009-10-27 12:32
Reinhold Center, Katowice
Autor: Reinhold Poland

Na koniec listopada zaplanowano koniec prac budowlanych na budowie katowickiego kompleksu biurowo-handlowo-usługowego przy alei Korfantego.

Inwestor - firma Reinhold - na początku grudnia 2009 chce wystąpić o pozwolenie na użytkowanie I etapu inwestycji Reinhold Center i uzyskać go w ciągu miesiąca. Otwarcie budynku zaplanowano na styczeń 2010 roku. Od końca października 2009 będzie możliwość wykańczania powierzchni biurowej przez najemców.

Budowa całego kompleksu podzielona jest na 4 etapy i ma się zakończyc w 2013- 2014 roku. Mimo odczuwalnego również przez szwedzkiego dewelopera kryzysu firma się nie wycofuje z inwestowania w Polsce, a sytuacja firmy jest dobra i stabilna - ocenia Waldemar Tevnell, przewodniczący rady nadzorczej Reinhold Polska AB :
- Oczywiście, że zauważamy kryzys, zresztą nie tylko w budownictwie. Stale monitorujemy sytuację na rynku i na GPW. Ze szczerą satysfakcją mogę jednak powiedzieć, że kondycja finansowa firmy Reinhold jest do tego stopnia dobra i stabilna, że możemy pozwolić sobie na tak duże inwestycje jak budowa kompleksu biurowo-usługowego Reinhold Center w Katowicach – a to wkład rzędu pól miliarda złotych - czy rewitalizację zabytkowej kamienicy Lipińskiego w samym sercu Warszawy. Nasze nowo powstałe osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu to kolejny sukces naszej firmy. Wrocławskie mieszkania są już w większości wyprzedane, co daje nam, oprócz ogromnej satysfakcji i zadowolonych klientów, środki finansowe, które rozważnie  lokujemy w innych inwestycjach. Obecny kryzys nie jest dla nas hamulcem. Skłania nas raczej do optymalizacji kosztów, co z pewnością przyniesie wymierne korzyści już w niedalekiej przyszłości. Ale wracając do Katowic: miasto to wzbogaci się o najwyższej klasy biurowce, a okolica inwestycji zyska nie tylko świetne punkty biurowe, handlowe i usługowe, ale także znacznie podniesie się jej prestiż.

Reinhold Center przy ul. Korfantego 138, to teren dawnych zakładów poligraficznych Cartotecnica. Bezpośrednie sąsiedztwo jednej z głównych arterii Katowic z siecią połączeń autobusowych i tramwajowych, pozwalają na łatwą komunikację z kluczowymi punktami całej aglomeracji. Rozbudowana sieć drogowa łączy Reinhold Center z pobliskimi lotniskami Pyrzowice oraz Balice.

 

Reinhold Center, Katowice
Autor: Reinhold Poland Przeszklone atrium będzie stanowiło wizytówkę obiektu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej