Przybywa powierzchni biurowej w Gdańsku. Kolejny etap Olivia Business Centre gotowy

2013-01-14 13:10
Olivia Business Centre
Autor: materiały inwestora

Budynki biurowe Olivia Point i Olivia Tower uzyskały pozwolenie na użytkowanie. Biurowce zostały zrealizowane w ramach II i III etapu budowy kompleksu Olivia Business Centre, który powstaje w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej. Nowa inwestycja dostarczy na gdański rynek 24 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A.

Na początku 2013 roku pozwolenie na użytkowanie otrzymały biurowce Olivia Point i Olivia Tower – dwa nowe budynki w kompleksie biurowym Olivia Business Centre. Docelowo cały kompleks składać się będzie z siedmiu budynków. Nowe budynki – siedmiokondygnacyjny Olivia Point (9000 mkw.) i dwunastokondygnacyjny Olivia Tower (15 000 mkw.) – to łącznie 24 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Od 100 do 2700 mkw. na każdym piętrze.

Oba budynki zostały wyróżnione certyfikatem BREEAM na poziomie VeryGood, potwierdzający najwyższe standardy takie jak komfort pracy użytkowników budynku, efektywność energetyczna, dostępność transportowa, materiały i konstrukcja, gospodarka wodą i odpadami oraz jakość i ilość terenów zielonych.

Biurowce zostały wyposazone w systemy minimalizujące wpływ na środowisko zewnętrzne – jak dach zielony z systemem retencji wody, zoptymalizowane oświetlenie zewnętrzne, eliminujące tzw. light pollution czyli nadmierne oświetlenie w nocy. Do tego jeszcze dochodzi segregacja odpadów na mokre i suche, zdatne do recyclingu i biodegradowalne.

–  Olivia Point i Olivia Tower zaliczają się do grupy tzw. inteligentnych budynków. Mają zaawansowane systemy zmniejszającymi energochłonność i koszty zarządzania budynkiem oraz maksymalizującymi funkcjonalność i bezpieczeństwo. Oświetlenie parkingów zewnętrznych sterowane jest czujkami zmierzchu, a podziemnych - czujkami ruchu. Elewacje wykonane zostały
w technologii różnicowanego przewodnictwa cieplnego i światła, w zależności od ekspozycji na światło słoneczne – mówi Maciej Kotarski z firmy TPS, która jest operatorem Olivia Business Centre.

Olivia Business Centre to największe centrum biurowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w centrum Gdańska, przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto – Al. Grunwaldzkiej. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 3,5 ha, projekt realizowany jest w etapach – do użytku oddane zostały trzy  z siedmiu planowancyh budynków biurowych, które w sumie dostarczą na rynek 120 00 mkw. Pierwszy z nich Olivia Gate został oddany do użytku w 2011 roku. Master plan całości inwestycji i projekty architektoniczne pierwszych trzech budynków przygotowało biuro architektoniczne Konior & Partners z Brukseli. Przy realizacji inwestycji w Gdańsku wspomagała je pracownia BJK Architekci. Inwestorem Olivia Business Centre jest Maciej Grabski. Za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum odpowiedzialna jest firma TPS.

Inwestor kompleksu Olivia Business Center przygotowuje się do rozpoczęcia budowy czwartego biurowca o nazwie Olivia Four.

Olivia Business Centre
Autor: www.oliviabusinesscentre.pl Kompleks biurowy Olivia Business Centre docelowo będzie składał się z 7 budynków biurowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej