Plaza Centers wybuduje nowe centrum w Łodzi

2009-09-16 15:47

Na działce o powierzchni 55 tys. mkw. deweloper wybuduje nowoczesne centrum handlowe z częścią rozrywkową, w której znajdzie się park rozrywki i kompleks kinowy. Wartość inwestycji to ok. 350 mln zł. Otwarcie Łódź Plaza planowane jest w 2012 r.

- Łódź należy do czołówki największych polskich miast i ma jeszcze dużo nie wykorzystanego potencjału do rozwoju sieci handlowych. Pamiętajmy, że to trzecie co do wielkości miasto w Polsce – mówi Agnieszka Cymerman, dyrektor działu najmu Plaza Centers (Polska) Sp. z o.o. – Polski rynek jest obecnie najbardziej obiecującym w całej Unii Europejskiej, a najszybciej rosnąca w Europie gospodarka daje pewność powodzenia takich projektów. Z korzyścią zarówno dla operatorów centrów handlowych jak i najemców – dodaje.

Nowy obiekt powstanie przy ul. Rzgowskiej, w południowej części miasta, bezpośrednio przy wylocie na autostradę A1. Powierzchnia wynajmowalna wyniesie 45 tys. mkw.

- To znakomita lokalizacja. W południowej części Łodzi nie ma nowoczesnego obiektu handlowo-rozrywkowego – mówi Agnieszka Cymerman – Łódź Plaza stanie się preferowanym miejscem zakupów dla jednej trzeciej populacji 750 tysięcznego miasta – dodaje.

Łódź Plaza jest dwunastym projektem realizowanym przez Plaza Centers w Polsce. Spółka zbudowała już siedem centrów handlowo-rozrywkowych w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Ruda Śląska, Lublin, Rybnik i Sosnowiec. Buduje obecnie kolejne dwa obiekty – w Suwałkach (20,000 m2 powierzchni najmu) i w Zgorzelcu (13,000 m2). W przygotowaniu jest Plaza Toruń (44,000) i Kielce (33,000). Od 2000 roku, kiedy to został zrealizowany pierwszy polski projekt Sadyba Best Mall w Warszawie, Plaza Center zainwestowała 200 milionów euro. Kolejny miliard złotych deweloper zainwestuje w Polsce do 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej