Pierwszy etap rozbudowy galerii Echo został zakończony

2009-08-27 16:56
Parking galerii Echo
Autor: Echo Investment

Wielopoziomowy parking galerii Echo został udostępniony klientom centrum.

Parking jest pierwszym etapem rozbudowy Galerii Echo. Prace związane z jego realizacją rozpoczęły się w trzecim kwartale 2008 roku i trwały 10 miesięcy. Na powierzchni ponad 48 000 mkw. obiektu znajduje się około 1500 miejsc parkingowych, co łącznie z parkingiem zlokalizowanym pod obecnym centrum daje liczbę 2300 miejsc postojowych. Na każdej kondygnacji znajdują się 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Busy mogą parkować w przeznaczonej dla nich części nowego parkingu, natomiast dla autobusów przyjeżdżających do galerii został wydzielony plac zewnętrzny.

Każda z siedmiu kondygnacji ma powierzchnię około 7000 mkw. Cały ruch odbywa się pochylniami po jego obwodzie, a każde piętro oznaczone jest innym kolorem. Projekt systemu informacji wizualnej przygotowali specjaliści ze studia projektowego Kontekst, a jego elementy wykonała firma Ergo.
Do wybudowania parkingu wykorzystano blisko 14 500 metrów sześciennych betonu.

Użytkownicy parkingu mają do dyspozycji dwie windy osobowe i klatkę schodową. Parking został oddzielony od sąsiadującej działki 200-metrowym ekranem akustycznym, ze specjalną konstrukcją dla pnączy.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 60 mln zł.  Obecnie, w ramach realizacji kolejnego etapu centrum kontynuowane są prace związane z halą sportową dla Politechniki Świętokrzyskiej.

Kolejny etap rozbudowy galerii Echo rozpocznie się w styczniu 2010 r. Otwarcie nowego centrum planowane jest na pierwszą połowę 2011 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej