Pierwszy etap rozbudowy galerii Echo został zakończony

2009-08-27 16:56
Parking galerii Echo
Autor: Echo Investment

Wielopoziomowy parking galerii Echo został udostępniony klientom centrum.

Parking jest pierwszym etapem rozbudowy Galerii Echo. Prace związane z jego realizacją rozpoczęły się w trzecim kwartale 2008 roku i trwały 10 miesięcy. Na powierzchni ponad 48 000 mkw. obiektu znajduje się około 1500 miejsc parkingowych, co łącznie z parkingiem zlokalizowanym pod obecnym centrum daje liczbę 2300 miejsc postojowych. Na każdej kondygnacji znajdują się 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Busy mogą parkować w przeznaczonej dla nich części nowego parkingu, natomiast dla autobusów przyjeżdżających do galerii został wydzielony plac zewnętrzny.

Każda z siedmiu kondygnacji ma powierzchnię około 7000 mkw. Cały ruch odbywa się pochylniami po jego obwodzie, a każde piętro oznaczone jest innym kolorem. Projekt systemu informacji wizualnej przygotowali specjaliści ze studia projektowego Kontekst, a jego elementy wykonała firma Ergo.
Do wybudowania parkingu wykorzystano blisko 14 500 metrów sześciennych betonu.

Użytkownicy parkingu mają do dyspozycji dwie windy osobowe i klatkę schodową. Parking został oddzielony od sąsiadującej działki 200-metrowym ekranem akustycznym, ze specjalną konstrukcją dla pnączy.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 60 mln zł.  Obecnie, w ramach realizacji kolejnego etapu centrum kontynuowane są prace związane z halą sportową dla Politechniki Świętokrzyskiej.

Kolejny etap rozbudowy galerii Echo rozpocznie się w styczniu 2010 r. Otwarcie nowego centrum planowane jest na pierwszą połowę 2011 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej