Park nad Balatonem będzie urządzony

2009-08-03 15:22
Koncepcja zagospodarowania terenu nad jeziorkiem Balaton
Autor: Urząd Dzielnicy Praga Południe

Alejki, ścieżki rowerowe, miejsca do zabawy i uprawiania sportu – tak będzie wyglądał teren nad jeziorkiem Balaton, zlokalizowany pomiędzy ulicami Abrahama i Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie. Inwestycja jest obecnie na etapie uzgodnień formalno-prawnych w celu przygotowania dokumentacji przetargowej do wyłonienia wykonawcy robót. Przetarg ogłoszony zostanie w sierpniu br.

Jeziorko Balaton to sztuczny akwen, który powstał w 1925 r. ze spiętrzenia wód Kanału Gocławskiego. Powierzchnia terenu objętego koncepcją „parkowego urządzenia” wynosi 71 766 m2 (powierzchnia zbiornika wodnego – 26.360 m2, powierzchnia zieleni – 32 316 m2).
W ramach modernizacji zostaną wykonane m.in.: alejki, ścieżki rowerowe, miejsca do zabawy (plac zabaw dla dzieci starszych i młodszych) i uprawiania sportu (boisko do siatkówki plażowej ), kaskada wodna, sztuczna wyspa. Nad wodą powstaną pomosty i szerokie tarasy. Planowane jest też zaplecze gastronomiczne. Projekt obejmuje również uzupełnienie zieleni  i zmianę szaty roślinnej. Autorem projektu jest architekt Piotr Hardecki z zespołem.
Koszty inwestycji to ok. 9 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z budżetu dzielnicy Praga-Południe i Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska. Zakończenie prac planowane jest w 2011 r.

Koncepcja na parkowe urządzenie terenu nad jeziorkiem Balaton

Park Praski
Autor: Urząd Dzielnicy Praga-Południe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej