Panattoni Europe wybuduje centrum logistyczne

2016-09-16 16:29

Magazyn powstanie w Polkowicach na zlecenie firmy Sanden Manufacturing Poland. Generalnym wykonawcą została firma MIRBUD. Obiekt będzie miał prawie 6500 m².

Panattoni Europe wmurował kamień węgielny pod budowę centrum logistycznego dla Sanden Manufacturing Poland. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Inwestycja powstanie obok już istniejącego zakładu produkcyjnego. Nowy obiekt będzie miał 6500 m². Zostanie podzielony na powierzchnię magazynową, która zajmie 6211 m² oraz biurowo-socjalną liczącą 268 m². Budynki zostaną połączone między sobą łącznikiem, który będzie służył do transportu towarów. Oddanie nowego magazynu do użytku planowane jest na styczeń 2017, a pierwsza wysyłka z magazynu odbędzie się w kwietniu.

Sanden Manufacturing Poland to spółka wchodząca w skład japońskiego holdingu SANDEN – producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Dotychczasowy zakład produkcyjny firmy funkcjonuje w Polkowicach od 2005 roku. Na ponad 40 tys. m² powierzchni odbywają się główne procesy produkcyjne. Z nowego magazynu będą realizowane zamówienia dla największych producentów samochodów. Kompleks zapewni elastyczne i sprawne zarządzanie obrotem towarów.

Lokalizacja: Polkowice
Funkcja: magazyn
Inwestor: Sanden Manufacturing Poland
Generalny wykonawca: Mirbud S.A.
Całkowita powierzchnia: 6500 m²
Zakończenie budowy: styczeń 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej