Panattoni Europe wybuduje centrum logistyczne

2016-09-16 16:29

Magazyn powstanie w Polkowicach na zlecenie firmy Sanden Manufacturing Poland. Generalnym wykonawcą została firma MIRBUD. Obiekt będzie miał prawie 6500 m².

Panattoni Europe wmurował kamień węgielny pod budowę centrum logistycznego dla Sanden Manufacturing Poland. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Inwestycja powstanie obok już istniejącego zakładu produkcyjnego. Nowy obiekt będzie miał 6500 m². Zostanie podzielony na powierzchnię magazynową, która zajmie 6211 m² oraz biurowo-socjalną liczącą 268 m². Budynki zostaną połączone między sobą łącznikiem, który będzie służył do transportu towarów. Oddanie nowego magazynu do użytku planowane jest na styczeń 2017, a pierwsza wysyłka z magazynu odbędzie się w kwietniu.

Sanden Manufacturing Poland to spółka wchodząca w skład japońskiego holdingu SANDEN – producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Dotychczasowy zakład produkcyjny firmy funkcjonuje w Polkowicach od 2005 roku. Na ponad 40 tys. m² powierzchni odbywają się główne procesy produkcyjne. Z nowego magazynu będą realizowane zamówienia dla największych producentów samochodów. Kompleks zapewni elastyczne i sprawne zarządzanie obrotem towarów.

Lokalizacja: Polkowice
Funkcja: magazyn
Inwestor: Sanden Manufacturing Poland
Generalny wykonawca: Mirbud S.A.
Całkowita powierzchnia: 6500 m²
Zakończenie budowy: styczeń 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej