Oxygen Park. Nowy biurowiec klasy A w Warszawie

2011-10-31 14:05
Oxygen Park. Nowy biurowiec w Warszawie
Autor: Yareal Polska Oxygen Park będzie obiektem przyjaznym użytkownikom. Biurowiec zgłoszony został do ekologicznego certyfikatu BREEAM

W Warszawie rozpoczęła się realizacja nowego projektu biurowego firmy Yareal Polska o nazwie Oxygen Park. Prace budowlane ruszyły po tym, jak inwestor otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2013 rok. Biurowiec składać się będzie z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków. W projekcie przewidziano m.in.: zielone atria z naturalną roślinnością oraz wewnętrzny zielony dziedziniec. Oxygen Park będzie obiektem przyjaznym użytkownikom. Biurowiec zgłoszony został do ekologicznego certyfikatu BREEAM, który jest gwarancją najwyższej efektywności i jakości dla najemców powierzchni biurowej.

Oxygen Park. Nowy biurowiec klasy A
w Warszawie

Oxygen Park składać się będzie z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków oraz zielonego wewnętrznego dziedzińca. Nowy biurowiec Yareal Polska wyróżnia funkcjonalność, wydajność powierzchni oraz architektura. Całkowita powierzchnia najmu w budynku wynosi ok. 18 300 mkw. Powierzchnia najmu na jednym piętrze to około 1500 mkw. Dzięki elastycznej aranżacji na jednej kondygnacji będą mogły znaleźć się biura nawet czterech najemców. Dodatkowym atutem Oxygen Park będzie niski współczynnik powierzchni wspólnej kształtujący się na poziomie około 3%. Na terenie biurowca będzie dostępna kantyna oraz kiosk. W inwestycji przewidzianych zostało 232 miejsca parkingowe.

Projekt Oxygen Park przygotowała pracownia architektoniczna JEMS Architekci.

Oxygen Park jest nowym obiektem biurowym realizowanym przez Yareal w Warszawie. Podobnie jak w przypadku poprzednich inwestycji, biurowiec będzie optymalnie dostosowany do potrzeb naszych klientów. Sukces poprzednich projektów i pozytywne opinie najemców są dla nas zachętą do dalszej pracy i zaangażowania – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Biurowiec zlokalizowany będzie przy głównej arterii prowadzącej do centrum miasta, obok skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Jutrzenki. W okolicy budowana jest obecnie obwodnica, która ułatwi ruch samochodowy. Poszerzone Al. Jerozolimskie, środki komunikacji miejskiej (linie autobusowe), jak również bliskość stacji kolejki WKD i dworców kolejowych PKP (Dworzec Zachodni, Dworzec Centralny), zapewnią przyszłym najemcom sprawny dojazd do biura, centrum miasta i lotniska Okęcie, które oddalone jest zaledwie o kilkanaście minut jazdy samochodem. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest sąsiedztwo kilku hipermarketów oraz centrów handlowych, m.in.: Leclerc, Makro, Reduta i Blue City.

Oxygen Park. Nowy biurowiec w Warszawie
Autor: Yareal Polska Zieleń zaprojektowano zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz biurowca Oxygen Park

Oxygen Park. Biurowiec przyjazny użytkownikom i środowisku

Oxygen Park będzie obiektem przyjaznym użytkownikom. W projekcie przewidziano m.in.: zielone atria z naturalną roślinnością pnącą się przez dwa piętra oraz wewnętrzny zielony dziedziniec. Zieleń zaprojektowano zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Będzie tu mała architektura: murki, żywopłoty, krzewy i zieleńce podzielone kaskadowo na przestrzenie zielone, co znacznie podniesie estetykę obiektu, a przez to komfort pracy przyszłych najemców. Od strony ul. Jutrzenki i dziedzińca biurowiec będzie posiadał uchylne okna dające dopływ świeżego powietrza. Dzięki przeszklonej fasadzie na całej wysokości powierzchni biurowej, biura przyszłych najemców będą dodatkowo doświetlane światłem dziennym.

Biurowiec zgłoszony został do ekologicznego certyfikatu BREEAM, który jest gwarancją najwyższej efektywności i jakości dla najemców powierzchni biurowej.

Zobacz pozostałe projekty biurowe Yareal Polska w Warszawie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej