Otwarcie galerii Ozas w Wilnie

2009-08-24 14:36
Galeria Ozas w Wilnie
Autor: ECE Projektmanagement

Ozas wprowadza nowe, międzynarodowe marki na Litwę. 2000 nowych miejsc pracy w Wilnie.

Galeria Ozas, nowe centrum handlu i rozrywki, została otwarta w Wilnie wieczorem 20 sierpnia 2009 r. Jest to jedna z największych inwestycji handlowych na Litwie. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 180 000 m2, natomiast powierzchnia wynajmu to ok. 62 000 m2. Wartość inwestycji wyniosła ok. 170 milionów euro.
Galerię Ozas zrealizowali dwaj partnerzy: grupa Rubikon i ECE Projektmanagement. Budowę, która trwała niecałe dwa lata, prowadziła firma Kayi Construction.

Galeria Ozas w Wilnie
Autor: ECE Projektmanagement Alexander Otto, Prezes ECE Projektmanagement (trzeci od prawej) przecięciem wstęgi symbolicznie otworzył Galerię Ozas

Do galerii Ozas odwiedzających przyciąga liczba międzynarodowych marek, które są obecne w 180 sklepach, punktach usługowych, kawiarniach i restauracjach centrum. Na trzech poziomach galerii znalazło się też kilka sklepów, które na rynku litewskim pojawiły się po raz pierwszy.
W następnym etapie inwestycji, w Galerii Ozas, zostanie otwarte Rodzinne Centrum Rozrywki oraz multipleks. Część rozrywkowa zaoferuje klientom atrakcje, takie jak wielki zadaszony plac zabaw, ścianka wspinaczkowa i tor przeszkód.
Galeria Ozas jest dobrze zlokalizowana, pomiędzy dzielnicami mieszkalnymi a centrum miasta. Jest otoczona ważnymi arteriami komunikacyjnymi. W strefie zasięgu mieszka ok. 850 000 osób.
W Galerii Ozas do dyspozycji odwiedzających jest 2500 miejsc parkingowych, mogą oni także dogodnie dotrzeć do galerii komunikacją publiczną.
Nowoczesność galerii Ozas znajduje swój wyraz w ciekawej architekturze. Budynek pokrywa dach o falistym kształcie – jest to konstrukcja ze szkła i stali, która odzwierciedla krajobraz wzgórz morenowych, ukształtowanych w tym regionie.
Przeszklone powierzchnie ścian otwierają centrum handlowe na otoczenie i sprawiają wrażenie przestronności wnętrz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej