Nowy właściciel kompleksu biurowego Batory

2008-06-26 17:38
Batory
Autor: brak danych

Firma Guardian Managers Limited dokonała w imieniu Guardian New Europe Emerging Cities Fund I kolejnego zakupu. Firma reprezentowana przez Jones Lang LaSalle nabyła od Liebrecht & Wood kompleks biurowy Batory.

Tomasz Puch, Associate Director w Jones Lang LaSalle Capital Markets, komentując transakcję powiedział: "Przy znacznie zmniejszonej liczbie inwestycji w Europie Środkowej, Guardian zdołał nabyć bardzo dobrej jakości produkt w dogodnej i rozwijającej się lokalizacji z długoterminowym strumieniem dochodu, przy stopie kapitalizacji konkurencyjnej względem dzisiejszego rynku".

Kompleks biurowy Batory jest usytuowany przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Składa się on z istniejącego Batory Office Building I oraz będącego w budowie Batory Office Building II. Istniejący budynek oferuje najemcom biura rozłożone na 6 piętrach o łącznej powierzchni 6 393 m2. Jest on w 100% długoterminowo wynajęty. Batory Office Building II  dostarczy 7 704 m2 powierzchni biurowej. Ten budynek będzie miał również 6 kondygnacji. Oddanie do użytku zaplanowane jest na drugi kwartał 2009 roku.

"Zakup Batory Office Complex demonstruje wiarę naszego funduszu w rynek nieruchomości w Polsce. Przewidujemy zamknięcie kolejnych transakcji w bliskiej przyszłości, zarówno w Polsce, jak i Europie Środkowej. Wierzymy, że ten region może być mniej dotknięty zamieszaniem na rynkach finansowych, oferując znaczne możliwości rozwoju" - dodaje Alwin M. Tamosius, Prezes Zarządu Guardian.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej