Nowy właściciel kompleksu biurowego Batory

2008-06-26 17:38
Batory
Autor: brak danych

Firma Guardian Managers Limited dokonała w imieniu Guardian New Europe Emerging Cities Fund I kolejnego zakupu. Firma reprezentowana przez Jones Lang LaSalle nabyła od Liebrecht & Wood kompleks biurowy Batory.

Tomasz Puch, Associate Director w Jones Lang LaSalle Capital Markets, komentując transakcję powiedział: "Przy znacznie zmniejszonej liczbie inwestycji w Europie Środkowej, Guardian zdołał nabyć bardzo dobrej jakości produkt w dogodnej i rozwijającej się lokalizacji z długoterminowym strumieniem dochodu, przy stopie kapitalizacji konkurencyjnej względem dzisiejszego rynku".

Kompleks biurowy Batory jest usytuowany przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Składa się on z istniejącego Batory Office Building I oraz będącego w budowie Batory Office Building II. Istniejący budynek oferuje najemcom biura rozłożone na 6 piętrach o łącznej powierzchni 6 393 m2. Jest on w 100% długoterminowo wynajęty. Batory Office Building II  dostarczy 7 704 m2 powierzchni biurowej. Ten budynek będzie miał również 6 kondygnacji. Oddanie do użytku zaplanowane jest na drugi kwartał 2009 roku.

"Zakup Batory Office Complex demonstruje wiarę naszego funduszu w rynek nieruchomości w Polsce. Przewidujemy zamknięcie kolejnych transakcji w bliskiej przyszłości, zarówno w Polsce, jak i Europie Środkowej. Wierzymy, że ten region może być mniej dotknięty zamieszaniem na rynkach finansowych, oferując znaczne możliwości rozwoju" - dodaje Alwin M. Tamosius, Prezes Zarządu Guardian.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej