Nowy kontrakt Prochemu

2009-09-01 10:54

Prochem SA podpisał z Instytutem Techniki Budowlanej umowę na wykonanie projektu i budowę "pod klucz" instalacji oczyszczalni spalin w Pionkach. Wartość umowy wynosi ok. 10,5 mln netto.

W ramach umowy Prochem będzie odpowiedzialny za opracowanie projektu bazującego na krajowej technologii, dostawę urządzeń oraz wykonanie robót budowlano-montażowych dla instalacji oczyszczania spalin ze stanowisk badań ogniowych materiałów i wyrobów budowlanych znajdujących się w hali Laboratorium Badań Ogniowych ITB w Pionkach.

Sprawia nam dużą satysfakcję fakt, że ITB docenił nasze wieloletnie doświadczenie, zarówno w zakresie ochrony środowiska jak i instalacji technologicznych, powierzając nam zadanie kompleksowego zrealizowania tej inwestycji – mówi Marek Kiersznicki wiceprezes zarządu, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Prochem SA.

W poprzednich latach Prochem realizował zlecenia w zakresie ochrony środowiska dla oczyszczania ścieków i termicznej utylizacji osadów m.in. w gminie Józefów, Rybniku oraz w Lublinie. Ponadto, od 2008 roku spółka pełni rolę Inżyniera FIDIC przy programie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie – termiczna utylizacja osadów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej