Nowoczesny biurowiec w Gorzowie

2007-05-21 12:53
CBC
Autor: brak danych

Kręgielnia, bank, parking na 60 samochodów i kort tenisowy na dachu - tak ma wyglądać nowoczesny biurowiec przy ulicy Chopina w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestor zapewnia, że najemcy będą mogli się wprowadzić do budynku jesienią 2008 roku.

Firma M&A Commercial Building Investment kupiła już teren pod nowoczesny biurowiec. Najpóźniej w czerwcu 2007 roku wystąpi o pozwolenie na budowę. Chopin Business Center - bo tak ma się nazywać obiekt, będzie najnowocześniejszym budynkiem w regionie postawionym specjalnie dla biznesu. W środku znajdą się biura o różnych powierzchniach. Najmniejsze będzie miało 20 mkw. Wszystkie zostaną wyposażone w gniazda zasilania zwykłego i z centralnego UPS oraz w zintegrowaną instalację telefoniczno-komputerową. Użytkownicy biurowca będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu.

Trzypiętrowy budynek będzie miał 7 tys. mkw. z czego ponad połowa będzie przeznaczona pod wynajem. Do zarządzania obiektem zastosowany będzie system Enterprise Buildings Integrator, zawierający automatykę wentylacji i klimatyzacji, nadzór systemów technicznych, system kontroli dostępu oraz sygnalizacji włamania i napadu.
Budynek został zaprojektowany w pracowni K2 Biuro Architektoniczne. Architekci zaplanowali także liczne atrakcje - klub, restaurację, klub z kręgielnią i bilardem, bank i pomieszczenia pod usługi i parking. Na pierwszym i drugim piętrze znajda się biura i sale konferencyjne, natomiast na dachu zaplanowano ogród z ławkami, kort tenisowy i tor do minigolfa. W holu budynku będzie ogród zimowy, a wszystkie kondygnacje połączą dwie windy.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych i komputerowego systemu sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją budynek ma być bardzo oszczędny w eksploatacji, tańszy nawet o 40 proc. w porównaniu ze zwykłymi budynkami. Inwestor rozważa również umieszczenie paneli słonecznych na dachu, które jeszcze bardziej obniżą koszty eksploatacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej