Nowa siedziba firmy STRABAG - w Pruszkowie

2007-12-21 13:38 r.
Siedziba firmy Strabag
Autor: brak danych

Grudzień 2007 zostanie zapamiętany przez pracowników  firmy STRABAG, jako miesiąc uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby   przy ul. Parzniewskiej 10 w Pruszkowie. 

W obecności członków zarządu STRABAG Sp. z o.o., Prezydenta Pruszkowa, przedstawicieli lokalnego samorządu, architekta obiektu i innych zaproszonych gości, uroczyście rozpoczęto budowę kompleksu biurowego. Częścią ceremonii było też spektakularne zburzenie istniejącego dotychczas na działce budynku.
Obecnie realizowany jest pierwszy etap kompleksu, składający się z trzech budynków biurowych. Ich powierzchnia całkowita wyniesie 9875,5 m2 a kubatura 23 271 m3. Budynki powstają na powierzchni 3017 m2. Cały kompleks powstanie do roku 2011.

W bezpośrednim sąsiedztwie nowego obiektu biurowego znajdują się również siedziby dwóch innych spółek koncernu STRABAG SE - BMTI oraz TPA Laboratorium Badań Technicznych. STRABAG od kliku lat aktywnie działa na terenie miasta Pruszków. Obecnie pion Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego buduje na terenie miasta również osiedle mieszkaniowe przy ul. Prusa. STRABAG Sp. z o.o. jest spółką-córką austriackiego koncernu STRABAG SE (Societas Europaea), jednej z pierwszych w Europie spółek prawa europejskiego. Na rynku budowlanym koncern istnieje już ponad 160 lat i jest obecny prawie na całym świecie. Zatrudnia ponad 56 000 pacowników, a jego obroty w 2006 roku sięgnęły 10,4 mld euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej