Nowa siedziba firmy STRABAG - w Pruszkowie

2007-12-21 13:38
Siedziba firmy Strabag
Autor: brak danych

Grudzień 2007 zostanie zapamiętany przez pracowników  firmy STRABAG, jako miesiąc uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby   przy ul. Parzniewskiej 10 w Pruszkowie. 

W obecności członków zarządu STRABAG Sp. z o.o., Prezydenta Pruszkowa, przedstawicieli lokalnego samorządu, architekta obiektu i innych zaproszonych gości, uroczyście rozpoczęto budowę kompleksu biurowego. Częścią ceremonii było też spektakularne zburzenie istniejącego dotychczas na działce budynku.
Obecnie realizowany jest pierwszy etap kompleksu, składający się z trzech budynków biurowych. Ich powierzchnia całkowita wyniesie 9875,5 m2 a kubatura 23 271 m3. Budynki powstają na powierzchni 3017 m2. Cały kompleks powstanie do roku 2011.

W bezpośrednim sąsiedztwie nowego obiektu biurowego znajdują się również siedziby dwóch innych spółek koncernu STRABAG SE - BMTI oraz TPA Laboratorium Badań Technicznych. STRABAG od kliku lat aktywnie działa na terenie miasta Pruszków. Obecnie pion Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego buduje na terenie miasta również osiedle mieszkaniowe przy ul. Prusa. STRABAG Sp. z o.o. jest spółką-córką austriackiego koncernu STRABAG SE (Societas Europaea), jednej z pierwszych w Europie spółek prawa europejskiego. Na rynku budowlanym koncern istnieje już ponad 160 lat i jest obecny prawie na całym świecie. Zatrudnia ponad 56 000 pacowników, a jego obroty w 2006 roku sięgnęły 10,4 mld euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej