Na Galerii Bałtyckiej zawisła wiecha

2007-06-11 12:55
galeria bałtycka
Autor: brak danych

24 maja 2007 roku osadzono wiechę na budynku największego w Trójmieście centrum handlowego. Jesienią obiekt zostanie oddany do użytku.

Na Galerii Bałtyckiej zawisła wiecha.
Galeria Bałtycka mieści się w Gdańsku, w okolicy skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej i Kościuszki. Roboty budowlane prowadzone są w szybkim tempie - od momentu wbicia pierwszej łopaty do otwarcia obiektu upłynie 18 miesięcy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief Polska Oddział Budokor we współpracy z Hochtief Construction Oddział Berlin - Brandenburg.

Elementem charakterystycznym trzypoziomowego budynku będzie elewacja z piaskowca oraz liczne przeszklenia. Do dyspozycji kierowców przygotowano około 1050 miejsc parkingowych. Powierzchnia całkowita Bałtyckiej wyniesie 125 tys. mkw, przy czym 39,5 tys. mkw to powierzchnia sprzedaży. Projekt architektoniczny obiektu wykonała firma A Plan Bis we współpracy z ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. Całkowitą wartość inwestycji ocenia się na ok. 140 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej