Lotnisko Chopina. Ruszyła budowa hotelu Hampton by Hilton

2012-05-25 9:48
Lotnisko Chopina. Ruszyła budowa hotelu Hampton by Hilton
Autor: Lotnisko Chopina Lotnisko Chopina. Nowo budowany hotel Hampton by Hilton zostanie oddany do użytku w 2013 roku

Warszawskie lotnisko Chopina nieustannie się rozwija i to nie tylko z perspektywy EURO. Już w 2013 roku, zostanie oddany do użytku dwugwiazdkowy hotel Hampton by Hilton, którego budowa właśnie ruszyła. Generalnym wykonawcą inwestycji jest polska spółka Condite.

Lotnisko Chopina w Warszawie nieustannie się rozbudowuje. Lotnisko na Okęciu od kliku lat przechodzi prawdziwą metamorfozę i to nie tylko z uwagi na mistrzostwa EURO. Dopiero co, ukończyły się inwestycje realizowane w związku z tym wydarzeniem, a już zarząd portu rozpoczął kolejne i 24 maja, podpisał umowę z wykonawcą budowy Hotelu Hampton by Hilton. Generalnym wykonawcą obiektu został Condite, polska spółka, która pokonała w przetargu dziewięciu rywali.

Przeczytaj również: Lotnisko Modlin. WIDEO i ZDJĘCIA

Lotnisko Chopina zyska kolejny hotel

Hotel Hampton by Hilton zostanie wybudowany 800 metrów od terminala A, u zbiegu ulic 17 stycznia i Żwirki i Wigury. W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 116 dwuosobowych pokoi. Parter budynku oprócz części recepcyjnej będą tworzyły 24-godzinny Snack Bar (w tym część śniadaniowa) oraz zaplecze do spotkań z dostępem do internetu. Na tym poziomie znajdzie się również sala konferencyja i fitness club. Nowo budowany, dwugwiazdkowy hotel będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwsi goście będą mogli skorzystać z hotelu w I połowie 2013 roku.

Inwestycja na warszawskim Okęciu jest finansowana ze środków Port-Hotelu – spółki "córki" Portów Lotniczych, który będzie również operatorem obiektu po jego wybudowaniu. Warto zaznaczyć, że równocześnie z budową hotelu Hampton by Hilton na lotnisku Okęcie, rusza budowa bliźniaczego Hampton by Hilton Gdańsk Airport, który zostanie zrealizowany vis a vis nowo wybudowanego terminalu Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej