Akademik LivinnX Kraków otwarty. Studenci mogą w nim zamieszkać od października 2019

2019-09-18 15:39
LivinnX
Autor: Akademik LivinnX LivinnX Kraków - korytarz

LivinnX - w Krakowie powstały nowe mieszkania dla studentów. W odnowionym budynku po dawnych zakładach elektronicznuch Unitra – Telpod dostępnych jest 710 łózek. Inwestorem jest Golub GetHouse, a  za renowację i modernizację budynku odpowiedzialna była firma Unibep.

Mieszkania dla studentów
Autor: Golub GetHouse Budynek dawnych zakładów Telpod w Krakowie

LivinnX Kraków powstanie na działce przy ul. Romanowicza 4 w krakowskiej dzielnicy Zabłocie, w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowskiej Akademi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

LivinnX - akademik w industrialnym budynku

Zgodnie z założeniami istniejący na działce 7-kondygnacyjny budynek dawnych zakładów Telpod został odrestaurowany tak, aby mógł pełnić funkcję nowoczesnego akademika o podwyższonym standardzie. W industrialnych wnętrzach powstało 290 funkcjonalnych jednostek mieszkalnych – 1-, 2-, 3- i 4-osobowych, w których jest ponad 710 łóżek. Każda jednostka mieszkalna  składa się z pokoju dziennego z przestrzenią do nauki, sypialni, kuchni oraz łazienki. Pomieszczenia są w pełni umeblowane, z dostępem do szybkiego internetu.

Na parterze akademika będzie można korzystać z ogólnodostępnych przestrzeni dla gości odwiedzających studentów oraz handlowo-usługowych.

Ponadto w tym prywatnym akademiku powstały sale do nauki indywidualnej i grupowej, strefy gier i rozrywki, sale kinowe, nowoczesna siłownia, rowerownia, pralnia i kuchnia.

Czytaj też na temat budowy największego w Europie living labu Politechniki Warszawskiej>>

Mieszkania dla studentów
Autor: Golub GetHouse Tak będzie wygladał odrestaurowany budynek dawnych zakładów Telpod

W akademiku LivinnX zachowane zostały historyczne elementy dawnego budynku

Projekt przebudowy budynku Telpod powstał w krakowskiej pracowni architektonicznej IMB Asymetria. Architekci zadbali o to, aby budynek został odrestaurowany z zachowaniem elementów historycznej, industrialnej symboli krakowskiego Zabłocia, z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku. Elewacja budynku pozostała ceglana.

W budynku powstał wewnętrzny ogród oraz taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Krakowa. Cały obiekt będzie nadzorowany telewizją CCTV oraz przez czynną 24 godziny na dobę recepcję oraz ochronę.

Partnerem Golub GetHouse przy realizacji tego projektu była firma CA Ventures International z Chicago, która specjalizuje się w budowie akademików w Ameryce Północnej i Południowej. Inwestycja jest finansowana ze środków funduszu nieruchomościowego Golub GetHouse.

Nowy akademik jest gotowy na przyjęcie pierwszych studentów od początku roku akademickiego 2019/2020.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej