Kompleks biurowy Olivia Business Centre w Gdańsku. Kamień węgielny wmurowany

2012-03-29 17:07
Kamień węgileny pod Olivia Bussines Cntre
Autor: www.oliviacentre.pl Wmurowanie kamienia węgielnego

W Gdańsku zostaną wybudowane kolejne biurowce. Wmurowano kamień węgielny pod budowę Olivia Point i Olivia Tower. Tym samym rozpoczął się drugi etap realizacji kompleksu biurowego Olivia Business Centre. Inwestycja, która będzie największym centrum biznesowym w północnej Polsce, zostanie ukończona w czwartym kwartale 2012 roku.

W Gdańsku, 28 marca, o godz. 13.00 wmurowano kamień węgielny pod budowę kompleksu biurowego Olivia Business Centre i tym samym rozpoczął się drugi etap budowy. Kamień węgielny wmurowano pod przyszły biurowiec Olivia Point i Olivia Tower.

Przeczytaj również: Kompleks biurowy Brama Portowa w Szczecinie. Na inwestycji zawisła wiecha

Kamień węgielny pod Olivia Business Centre

Uroczystości wmurowania kamienia węgielnego dokonał prezes Olivia Business Centre, Maciej Grabski. W wydarzeniu uczestniczył, m.in. prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Metropoliota Gdański Abp Sławoj Leszek Głódź. By tradycji stało się zadość, przygotowana została specjalan tuba (kapsuła czasu), do której włożono akt erekcyjny, wydanie gazet z danego dnia oraz obowiązujące obecnie monety. Zamkniętą kapsułę czasu włożono do betonowego pojemnika o długości ok. 100 cm (kamienia węgielnego) i ręcznie, przy pomocy kielni zamurowano. Całość została następnie przymocowana pasami do dźwigu budowlanego, który z miejsca uroczystości podał go przez plac budowy do właściwego miejsca wmurowania.

Kompleks biurowy Olivia Business Centre

Kompleks biurowy Olivia Business Centre będą tworzyły trzy budynki. Warto zaznaczyć, że w listopadzie 2011 roku, został oddany biurowiec Olivia Gate, który wraz z kolejnymi – Olivia Point i Olivia Tower - utworzy największe centurm biznesowe i biurowe w Polsce Północnej.

W ramach realizowanej w kilku etapach inwestycji, zostanie wybudowany wewnętrzny plac z dużą fontanną, ławeczkami oraz starannie zaplanowaną zielenią, który będzie miejscem odpoczynku, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców Gdańska. Inwestycja docelowo dostarczy 120 tys. m2 powierzchni biurowej, o najwyższym standardzie - klasa AA. W ramach drugiego etapu inwestycji zostaną wybudowane cztery budynki, które znajdą się w w części działki Hali Olivii i otaczają duży plac zieleni.

Biurowce Olivia Point i Olivia Tower dostarczą łącznie blisko 24 tys. m2 nowej powierzchni biurowej. Inwestycja Olivia Business Centre będzie wielofunkcyjnym centrum biznesowym, z dominującą funkcją biurową.

  • Biurowiec Olivia Point, będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy AA, o powierzchni to 9,6 tys. m2. Na parterze biurowca znajdą się lokale usługowe, a na pozostałych kondygnacjach zostaną umieszczone biura. Biurowiec będzie miał dwukondygnacyjny garaż podziemny połączony z parkingami sąsiednich budynków. Ukończenie budowy Olivia Point planowane jest na czwarty kwartał 2012 roku.
  • Biurowiec Olivia Tower będzie dwunastokondygnacyjnym obiektem klasy AA. Budynek Olivia Tower będzie miał 14,2 tys. m2. powierzchni użytkowej i będzie wyposażony w dwukondygnacyjny parking podziemny, który również zostanie połaczony z garażami sąsiednich budynków. Biurowiec Olivia Tower zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2012 roku.
Kamień węgilny pod Olivia Bussines Centre
Autor: www.oliviacentre.pl Dźwig uniósł kamień węgielny
Olivia Business Centre
Autor: www.oliviabusinesscentre.pl Kompleks biurowy Olivia Business Centre docelowo będzie składał się z 7 budynków biurowych

Olivia Business Centre

Nazwa: Olivia Business Centre
Lokalizacja: Al. Grunwaldzka, Gdańsk, woj. pomorskie
pow.użytkowa [m2]: 120 tys.
Realizacja: 2010-2012
Stan inwestycji: w trakcie realizacji

Inwestor: TPS Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: Konior&Partners

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej