Kolejne trzy biurowce w gdańskim Olivia Business Centre z pozwoleniem na budowę

2014-02-24 7:00
Olivia Business Centre
Autor: www.oliviabusinesscentre.pl Kompleks biurowy Olivia Business Centre docelowo będzie składał się z 7 budynków biurowych

W marcu 2014 roku planowane jest oddanie do użytku biurowca Olivia Four w kompleksie Olivia Business Centre, a inwestor - firma TPS - ma prawomocne pozwolenie na budowę kolejnych trzech budynków biurowych.

Na początku 2014 roku ruszyły prace budowlane przy budowie trzech kolejnych biurowców w gdańskim kompleksie Olivia Business Centre. Nowa inwestycja dewelopera, firmy TPS, dostarczy na gdański rynek ponad 50 000 m2 powierzchni biurowej.

Pierwszy z biurowców ma mieć 12 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne. Jego oddanie do użytku zaplanowano na koniec I kwartału 2015 roku. Rok później TPS chce oddać najemcom kolejne dwa biurowce.

Po zakończeniu tego etapu inwestycji Olivia Business Centre zyska wewnętrzny plac domknięty biurowcami z zagopodorowany zielenią, placem zabaw. To według założeń architektów ma być przestrzeń wspólna dla najemców biurowców i mieszkańców Gdańska.

W marcu 2014 roku oddany zostanie czwarty w kompleksie Olivia Business Centre biurowiec, dwunastokondygnacyjny budynek  – Olivia Four o powierzchni najmu 14 500 m2. Na początku roku 2013 zostały oddane do użytku biurowce Olivia Point i Olivia Tower.

Docelowo kompleks Olivia Business Centre ma się składać z siedmiu biurowców o łącznej powierzchni najmu ponad 120 000 m2.

Olivia Business Centre to największy kompleks biurowo-biznesowy w Gdańsku. Wszystkie biurowce mają klasę A. Autorami projektu architektonicznego są architekci z biura architektonicznego Konior & Partners. Za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum odpowiedzialna jest firma TPS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej