Kolejne trzy biurowce w gdańskim Olivia Business Centre z pozwoleniem na budowę

2014-02-24 7:00
Olivia Business Centre
Autor: www.oliviabusinesscentre.pl Kompleks biurowy Olivia Business Centre docelowo będzie składał się z 7 budynków biurowych

W marcu 2014 roku planowane jest oddanie do użytku biurowca Olivia Four w kompleksie Olivia Business Centre, a inwestor - firma TPS - ma prawomocne pozwolenie na budowę kolejnych trzech budynków biurowych.

Na początku 2014 roku ruszyły prace budowlane przy budowie trzech kolejnych biurowców w gdańskim kompleksie Olivia Business Centre. Nowa inwestycja dewelopera, firmy TPS, dostarczy na gdański rynek ponad 50 000 m2 powierzchni biurowej.

Pierwszy z biurowców ma mieć 12 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne. Jego oddanie do użytku zaplanowano na koniec I kwartału 2015 roku. Rok później TPS chce oddać najemcom kolejne dwa biurowce.

Po zakończeniu tego etapu inwestycji Olivia Business Centre zyska wewnętrzny plac domknięty biurowcami z zagopodorowany zielenią, placem zabaw. To według założeń architektów ma być przestrzeń wspólna dla najemców biurowców i mieszkańców Gdańska.

W marcu 2014 roku oddany zostanie czwarty w kompleksie Olivia Business Centre biurowiec, dwunastokondygnacyjny budynek  – Olivia Four o powierzchni najmu 14 500 m2. Na początku roku 2013 zostały oddane do użytku biurowce Olivia Point i Olivia Tower.

Docelowo kompleks Olivia Business Centre ma się składać z siedmiu biurowców o łącznej powierzchni najmu ponad 120 000 m2.

Olivia Business Centre to największy kompleks biurowo-biznesowy w Gdańsku. Wszystkie biurowce mają klasę A. Autorami projektu architektonicznego są architekci z biura architektonicznego Konior & Partners. Za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum odpowiedzialna jest firma TPS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej