Kolejne parki handlowe są komercjalizowane przez Retail Concept

2011-05-27 17:41
Park handlowy browary
Autor: Mediadem Tak będzie wyglądał park handlowy Browary w Grudziądzu

Chodzi o Karuzela Park w Mrągowie oraz parki handlowe w Grudziądzu i Żyrardowie. Firma dobiera najemców zainteresowanych inwestycjami w mniejszych aglomeracjach i pod kątem lokalnych rynków.

Park handlowy w Grudziądzu jest obiektem położonym w środku miasta, na terenie dawnego Browaru Grudziądz. Zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sikorskiego. Łączna powierzchnia handlowa centrum handlowego to 7500 mkw. Dodatkowo w obrębie parku handlowego znajduje się 160 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Następnym parkiem handlowym w ofercie Retail Concept ma być obiekt w Żyrardowie o powierzchni 7500 mkw. umiejscowiony przy ulicy 1 Maja na terenie dawnej bazy PKS. Potwierdzone zostało, iż jednym z kluczowych najemców będzie Media Expert, który zajmie lokal o rozmiarach 1500 mkw.

Kolejnym retail parkiem komercjalizowanym przez firmę będzie Karuzela Park Handlowy w Mrągowie. Znajdować się będzie przy ulicy Olsztyńskiej, sąsiadując z nowo wybudowaną obwodnicą Mrągowa. Nowy obiekt ma mieć 6500 mkw. powierzchni handlowej oraz 218 miejsc parkingowych dla klientów.

- Udział retail parków w rynku handlowym w Polsce nadal pozostaje na stosunkowo niskim poziomie - mówi Anna Fabianowska, leasing manager w firmie Retail Concept. - Spodziewamy się, że ich udział będzie jeszcze rósł, ponieważ najemcy wykazują spore zainteresowanie tym formatem. Popularność retail parków widać zwłaszcza w mniejszych miastach.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej