Inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

2010-06-28 17:55

150 nowych miejsc pracy oraz inwestycje rzędu 119 mln złotych deklarują spółki, których przedstawiciele otrzymali dzisiaj zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W podstrefie Stryków SWM-Poland Sp. z o.o. zainwestuje blisko 90 mln złotych. Spółka rozpocznie tam innowacyjną produkcję papieru do papierosów, dając zatrudnienie blisko 100 osobom. To pierwsza w Polsce inwestycja spółki Schweitzer-Mauduit International, zajmującej się produkcją specjalistycznego papieru między innymi dla potrzeb przemysłu tytoniowego (papier z nadrukowym paskiem o niskiej palności zmniejszającym ryzyko wzniecenia pożaru). Wkrótce wszystkie produkowane w Europie papierosy będą musiały być wykonane z użyciem  papieru o niskiej palności. Obecnie stosowany jest on USA i Kanadzie.

W ramach drugiego pozwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej spółka Mecalit Polska (dostawca elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD) rozbuduje swój dotychczasowy zakład w Łodzi przy ulicy Dąbrowskiego o obiekty produkcyjne o powierzchni 2,5 tys. mkw. Mecalit działa w ŁSSE od 2006 roku. Zainwestował w budowę zakładu ponad 13 mln złotych i stworzył ponad 100 miejsc pracy. Głównym odbiorcą firmy jest grupa Bosch Siemens Hausgeräte (BSH) w Polsce oraz za granicą. Mecalit Polska produkuje między innymi płyty wierzchnie do zmywarek, lodówek i suszarek. Firma zainwestuje w rozbudowę zakładu około 4 mln złotych oraz stworzy dodatkowych 25 etatów.

Bowi-Styl Przedsiębiorstwo Wielobranżowe z Łodzi – producent dzianin technicznych dla przemysłu meblarskiego i samochodowego wzniesie w ŁSSE w Podstrefie Łódź na Nowym Józefowie zakład o wartości blisko 17 mln złotych. Zatrudnienie w nim znajdzie co najmniej 20 osób. Firma ma już zakład w Łodzi, w którym zatrudnia obecnie około 50 osób. Bowi-Styl  jest między innymi dostawcą dzianin technicznych dla koncernów IKEA czy COM 40. Współpracuje z Wydziałem Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Bosch Siemens Hausgeräte zainwestuje w Łodzi co najmniej 8 mln złotych. Jest to drugi, po fabryce suszarek projekt AGD realizowany przez BSH w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma przy realizacji nowego przedsięwzięcia zobowiązała się do stworzenia nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie blisko 300 etatów w objętym Strefą zakładzie suszarek. BSH ma w Łodzi trzy zakłady: pralek, zmywarek i suszarek do ubrań oraz centrum badań i rozwoju oraz usług informatycznych.

Od początku roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała zezwolenia na działalność dziewięciu firmom, które zobowiązały się do inwestycji na poziomie 251,4 mln złotych i stworzenia 625 miejsc pracy oraz utrzymania 820 istniejących etatów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej