Hotel Hilton Gdańsk już otwarty!

2010-06-25 16:00
Hotel Hilton Gdańsk
Autor: Hilton Gdańsk Gdańsk. Hotel Hilton. Wizytówką hotelu w Gdańsku jest jedyna w Polsce Urban Beach, czyli plaża na dachu hotelu z bezpośrednim dostępem do przeszklonego basenu

Drugi w Polsce, a pierwszy na Pomorzy pięciogwiazdkowy Hotel Hilton Gdańsk został otwarty. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał prezydent miasta Gdańska - Paweł Adamowicz oraz właściciel hotelu - Jan Wójcikiewicz.

Hotel usytuowany jest w sercu Starego Miasta, przy Długim Pobrzeżu, nad rzeką Motławą. Oferuje 150 pokoi i apartamentów oraz centrum konferencyjno-biznesowe o łącznej powierzchni 600 m2. Budynek został zaprojektowany w taki sposób aby współgrał z otaczającą go zabytkową architekturą Starego Miasta.

Hotel Hilton
Autor: Hilton Gdańsk Hotel Hilton Gdańsk został otwarty 16 czerwca 2010 r. To drugi w Polsce, a pierwszy na Pomorzu pięciogwiazdkowy Hotel Hilton. Hotel będzie miejscem, gdzie gościć będą władze i goście UEFA podczas mistrzostw EURO 2012 

- Cieszę się, że możemy już przyjmować pierwszych gości w samym sercu Gdańska. Od początku naszym celem było stworzenie nowoczesnego i jednocześnie ekskluzywnego hotelu, nawiązującego do historycznej architektury miasta. Jestem przekonany, że Hilton Gdańsk zapewni gościom światowej klasy usługi, w pięknej scenerii Gdańskiej Starówki - powiedział Jan Wójcikiewicz.

- Hilton przychodzi w samą porę.  W roku 2012 będą tu gościć władze i goście UEFA, być może sam Platini również tu zamieszka. Do tej pory brakowało nam hotelu, który ma silną markę światową, który wychodzi poza rynek europejski i znany jest na całym świecie. Hilton takim hotelem jest i cieszę się, że teraz każdy mieszkaniec globu, jak tylko kliknie na stronę hilton.com, będzie mógł dowiedzieć się, że w Gdańsku istnieje hotel pięknie położony, ze wspaniałymi udogodnieniami - myślę tu o basenie na piątym, ostatnim piętrze hotelu - powiedział podczas uroczystości prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Autorem projektu hotelu jest prof. Stefan Kuryłowicz. Wystrój wnętrz jest połączeniem wizji architekta, inwestora oraz doświadczeń marki Hilton, zaczerpniętych z wielu ważnych w skali międzynarodowej realizacji. Nowością w Polsce jest koncept Urban Beach czyli plaża na dachu hotelu z bezpośrednim dostępem do przeszklonego basenu.

We wnętrzach spójną koncepcję podkreśla kolorystyka utrzymana w odcieniach fioletu, począwszy od jego najgłębszych nut, a skończywszy na łagodnej lawendzie. W całym hotelu obecne są szklane dzieła sztuki, stworzone przez rodzimą artystkę - Edytę Barańską. Hotelowe atrium zdobi jej niezwykła instalacja świetlna ze szkła fusingowego  – żyrandol Seaflowers. Rzeżba świetlna składa się z ponad 25 tysięcy szklanych, ręcznie wykonanych szklanych kwiatów, zawieszonych na 9 km światłowodów.
Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Budros.

Gdański Hilton będzie drugim hotelem tej sieci działającym na terenie Polski. Hotel Hilton działa już w Warszawie. W trakcie budowy jest natomiast Hilton Garden Inn w Rzeszowie. Decyzja umiejscowienia Hiltona właśnie w Gdańsku poprzedzona była bardzo długimi analizami. Rozmowy dewelopera Jana Wójcikiewicza z przedstawicielami sieci trwały blisko 3 lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej