Green Wings projektu JEMS Architekci - biurowiec klasy A w Warszawie

2012-11-16 12:28
Green Wings Warszawa
Autor: OKRE Development Biurowiec Green Wings dostarczy na rynek warszawski 11 tys. mkw. Inwestycja powstaje przy ul. 17 Stycznia. Green Wings uzyskał pre-certyfikat Very Good w systemie certyfikacji BREEAM  

Miesiąc po rozpoczęciu budowy biurowca przy ul. 17 stycznia w Warszawie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego. Projekt biurowca przygotowała pracownia JEMS Architekci. Inwestorem jest Greenwings Offices, natomiast spółką zarządzającą całym procesem inwestycyjnym - OKRE Development.

 We wrześniu 2012 roku inwestor podpisał umowę z generalnym wykonawcą. Biurowiec Green Wings zbuduje firma CFE Polska. Oddanie do użytku deweloper przewiduje na maj 2014 roku.

Biurowiec Green Wings dostarczy na rynek warszawski 11 tysięcy m2 powierzchni biurowej.  Będzie to 7-kondygnacyjny obiekt z podziemnym parkingiem na 270 miejsc.

Architekci z JEMS Architekci zaprojektowali biurowiec w kształcie skrzydeł, a przeszklona elewacja oraz smukłe elementy z betonu i stali nadają obiektowi lekkości.

Inwestor firma Greenwings Offices już zdobył pre-certyfikat Very Good w systemie certyfikacji BREEAM. Oznacza to, że nowoczesny biurowiec wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa. Rozwiązania, które planuje zastosować to m. in.: możliwość parkowania rowerów (powstanie aż 80 miejsc), dodatkowo umożliwiając rowerzystom korzystanie z szatni i pryszniców; indywidualne sterowanie i monitorowanie zużycia energii elektrycznej, ogrzewania, chłodzenia i wody; aktywne biologicznie „zielone ściany” w częściach wspólnych; dostęp światła dziennego do pomieszczeń na wszytkich kondygnacjach.

Za komercjalizację biurowca Green Wings odpowiadają Cushman & Wakefield oraz NAI Estate Fellows.

Green Wings Warszawa
Autor: OKRE Development Green Wings, Warszawa, projekt: JEMS Architekci, deweloper: OKRE Development
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej