Gdański Business Center. Nowy etap inwestycji przy dworcu kolejowym w Warszawie

2014-07-09 13:28
II etap budowy kompleksu Gdański Business Center
Autor: HB Reavis Firma HB Reavis rozpoczyna II fazę budowy kompleksu  Gdański Business Center - powstaną dwa nowe biurowce

Firma HB Reavis rozpoczęła nowy etap inwestycji przy stacji kolejowej Dworzec Gdański w Warszawie. Do 2016 roku powstaną dwa nowe biurowce

Nowe biura w Warszawie
Firma HB Reavis ogłosiła w lipcu 2014 rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji Gdański Business Center. Dwa nowe biurowce powstaną między ulicami Andersa i Inflancką w Warszawie, w pobliżu dworca kolejowego i stacji metra Dworzec Gdański. Nowe biurowce dzieli kilkaset metrów od centrum handlowego Arkadia.
Nowa inwestycja to dwa biurowce o łącznej powierzchni najmu ok. 50 000 m2. Jest to jedna z największych nowych inwestycji biurowych realizowanych w tej części Warszawy. Projekt drugiego etapu Gdański Business Center przygotowała pracownia architektoniczna Hermanowicz Rewski Architekci.
Częścią nowej inwestycji jest ogólnodostępny dziedziniec wyposażony w meble miejskie i elementy małej architektury. Na poziomie dziedzińca w obu budynkach mają powstać restauracje, kawiarnie i sklepy.
 

Zrównoważony rozwój i nowa inwestycja
Inwestor, HB Reavis ma zamiar uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dla nowych biurowców. Projekt przewiduje ograniczenie zużycia energii w budynku m. in. przez maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego i zastosowanie energooszczędnych wind. Inwestor podkreśla, że kabiny dźwigów mają być wygodniejsze (wysokość 260 cm), a windy szybsze  o mniej więcej 30% od tradycyjnych. W biurowcach Gdański Business Center zostaną zastosowane systemy komputerowego zarządzania budynkiem (BMS), w tym klimatyzacją i wentylacją. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji HB Reavis, zaplanowano również stację doładowania samochodów elektrycznych i miejsce dla rowerów.
Oddanie do użytku budynków realizowanych w drugiej fazie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Całkowita powierzchnia (I i II faza) kompleksu to przeszło 98 000 m2.
Budowa Gdański Business Center rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku. Pierwszy etap kompleksu oddano do użytku w czerwcu 2014r. Składa się on z dwóch biurowców, szesnastopiętrowego budynku A oraz ośmiopiętrowego budynku B, zaprojektowanych przez E&L Architects.

Obok dworca kolejowego i stacji metra w Warszawie powstaną dwa nowe biurowce
Autor: HB Reavis - materiały prasowe Pracownia architektoniczna Hermanowicz Rewski Architekci zaprojektowała dwa owe biurowce, realizowane w ramach II etapu budowy Gdański Business Center
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej