Gdański Business Center. Nowy etap inwestycji przy dworcu kolejowym w Warszawie

2014-07-09 13:28
II etap budowy kompleksu Gdański Business Center
Autor: HB Reavis Firma HB Reavis rozpoczyna II fazę budowy kompleksu  Gdański Business Center - powstaną dwa nowe biurowce

Firma HB Reavis rozpoczęła nowy etap inwestycji przy stacji kolejowej Dworzec Gdański w Warszawie. Do 2016 roku powstaną dwa nowe biurowce

Nowe biura w Warszawie
Firma HB Reavis ogłosiła w lipcu 2014 rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji Gdański Business Center. Dwa nowe biurowce powstaną między ulicami Andersa i Inflancką w Warszawie, w pobliżu dworca kolejowego i stacji metra Dworzec Gdański. Nowe biurowce dzieli kilkaset metrów od centrum handlowego Arkadia.
Nowa inwestycja to dwa biurowce o łącznej powierzchni najmu ok. 50 000 m2. Jest to jedna z największych nowych inwestycji biurowych realizowanych w tej części Warszawy. Projekt drugiego etapu Gdański Business Center przygotowała pracownia architektoniczna Hermanowicz Rewski Architekci.
Częścią nowej inwestycji jest ogólnodostępny dziedziniec wyposażony w meble miejskie i elementy małej architektury. Na poziomie dziedzińca w obu budynkach mają powstać restauracje, kawiarnie i sklepy.
 

Zrównoważony rozwój i nowa inwestycja
Inwestor, HB Reavis ma zamiar uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dla nowych biurowców. Projekt przewiduje ograniczenie zużycia energii w budynku m. in. przez maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego i zastosowanie energooszczędnych wind. Inwestor podkreśla, że kabiny dźwigów mają być wygodniejsze (wysokość 260 cm), a windy szybsze  o mniej więcej 30% od tradycyjnych. W biurowcach Gdański Business Center zostaną zastosowane systemy komputerowego zarządzania budynkiem (BMS), w tym klimatyzacją i wentylacją. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji HB Reavis, zaplanowano również stację doładowania samochodów elektrycznych i miejsce dla rowerów.
Oddanie do użytku budynków realizowanych w drugiej fazie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Całkowita powierzchnia (I i II faza) kompleksu to przeszło 98 000 m2.
Budowa Gdański Business Center rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku. Pierwszy etap kompleksu oddano do użytku w czerwcu 2014r. Składa się on z dwóch biurowców, szesnastopiętrowego budynku A oraz ośmiopiętrowego budynku B, zaprojektowanych przez E&L Architects.

Obok dworca kolejowego i stacji metra w Warszawie powstaną dwa nowe biurowce
Autor: HB Reavis - materiały prasowe Pracownia architektoniczna Hermanowicz Rewski Architekci zaprojektowała dwa owe biurowce, realizowane w ramach II etapu budowy Gdański Business Center
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej