Galeria Sudecka. Echo Investment buduje w Jeleniej Górze centrum handlowe

2013-10-02 17:47
Galeria Sudecka
Autor: Echo Investment SA Tak będzie wyglądać Galeria Sudecka w Jeleniej Górze

Galeria Sudecka będzie pierwszym w regionie Jeleniej Góry centrum handlowo-rozrywkowym. Budowa galerii handlowej, w której znajdzie się 100 sklepów oraz 7-salowe kino rozpoczęła się latem 2013 r. Obiekt zrealizowany zostanie przez Eiffage Polska Budownictwo. Galeria Sudecka powstanie w wyniku rozbudowy centrum handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obiekt zrealizowany zostanie w wyniku rozbudowy centrum handlowego Echo przy al. Jana Pawła II. W galerii znajdzie się ok. 100 sklepów, restauracje i punkty usługowe oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Powierzchnia całkowita wyniesie 53 tys. mkw., z czego na handel przeznaczonych zostanie 45 tys. mkw. Powstanie też nowy parking podziemny - łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również układ drogowy wokół centrum handlowego. Echo Investment ma już pozwolenie na jego rozbudowę.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo. Wartość umowy z generalnym wykonawcą to 36,15 mln złotych netto. Galeria Sudecka ma zostać otwarta wiosną 2014 roku.

- Centrum handlowe Echo istnieje na rynku od 12 lat, chcemy wykorzystać potencjał tej lokalizacji poprzez przeobrażenie obiektu w nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, na które niewątpliwie Jelenia Góra zasługuje. Jestem przekonany, że Galeria Sudecka będzie największym i najlepszym projektem tego typu w regionie - mówił Krzysztof Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej