Galeria Mokotów w rozbudowie

2012-08-02 16:00
Galeria Mokotów w rozbudowie
Autor: SUD Architectes Galeria Mokotów w nowej odsłonie - wizualizacja

Ruszyła czwarta już rozbudowa warszawskiej Galerii Mokotów. Dzięki inwestycji galeria handlowa powiększy się o blisko 5 tys. m2. Inicjatywa zakłada wybudowanie dodatkowej powierzchni handlowej i gastronomicznej. Projekt architektoniczny nowej części opracowała pracownia Sud Architects. Inwestycja zakończy się w 2013 roku.

Zapowiadana od 2009 roku kolejna rozbudowa warszawskiej Galerii Mokotów wreszcie weszła w fazę realizacji. Generalny wykonawca - Awbud, rozpoczął pierwsze roboty, za które zainkasuje 54 mln złotych. Zleceniodawcą prac jest właściciel galerii, spółka Unibail-Rodamco.

Rozbudowa centrum handlowego

W wyniku rozbudowy warszawska Galeria Mokotów powiększy się o blisko 5 tys. m2.
Centrum handlowe będzie miało dodatkowe 3,5 tys. najmu, które realizowane jest na planie litery "L", u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołowskiej. W ramach inwestycji wykonawca przebuduje piętro restauracyjne na 2 kondygnacji. W rezultacie centrum handlowe na Mokotowie zyska 1,5 tys. m2, na których oprócz punktów gastronomicznych znajdzie się strefa relaksu. Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym, zostanie przebudowana większość stoisk gastronomicznych na 2 poziomie (bez fontanny i kilku lokali typu foodcourt). W drugim etapie zostanie zrealizowana reszta prac.

Galeria Mokotów, fortepian i muzyka na żywo...

W centralnym punkcie obiektu znajdzie się fortepian. Właściciel przewiduje również muzykę na żywo. Prace powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2013 roku. Przypomnijmy, że to już czwarta rozbudowa Galerii. Centrum handlowe działa od w 2000 roku, a w 2002 zostało rozbudowane po raz pierwszy. Kolejny raz galeria została przebudowana dwukrotnie w 2006 roku. Aktulanie kompleks ma 62,5 tys. m2. powierzchni najmu. Za projekt architektoniczny nowej części galerii odpowiada polska pracownia Sud Architects, która opracowała, m.in. koncepcję łódzkiej Manufaktury.

Galeria Mokotów w liczbach

nazwa obiektu: Galeria Mokotów
lokalizacja: ul. Wołoska 12, Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
liczba kondygnacji:3
liczba miejsc parkingowych: 2400
powierzchnia GLA [m2] (Gross Leaseable Area): 62 300
lata rozbudowy: 2002 i 2006
liczba lokali handlowych: 260

Inwestor: Unibail-Rodamco
Projekt architektoniczny: Sud Architects
Generalny wykonawca: Awbud SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej