Galeria handlowa Hosso w Świebodzinie. Prefabrykaty betonowe dostarczy Pekabex

2018-02-13 9:14

To pierwsza galeria handlowa, w liczącym ponad 56 tys. mieszkańców powiecie świebodzińskim i druga w województwie lubuskim. Generalny wykonawca Pekabex Bet rozpoczął prace przy jej budowie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem za kilka miesięcy w mieście wyrośnie nowoczesne centrum handlowe.

Galeria handlowa Hosso w Świebodzinie to kolejny projekt grupy Hosso. W mieście powstanie duże i nowoczesne centrum handlowe o powierzchni 12 000 m². Będzie jednokondygnacyjne, przewidziano też 400 miejsc parkingowych. Koszt inwestycji to około 55 mln zł. W nowej galerii handlowej zatrudnienie znajdzie nawet 300 osób.

Przypomnijmy, że symboliczne wbicie łopaty pod budowę galerii odbyło się z końcem października 2017, a pierwsze centrum w w województwie lubuskim powstaje w pobliskim Gubinie. Ono również zostanie otwarte w 2018 roku.

Dotychczas galerie handlowe Hosso znajdowały się jedynie w województwie zachodniopomorskim m.in. w Kołobrzegu, Gryficach, Szczecinku czy Białogardzie. Teraz powstaną kolejne galerie, m. in. w Gubinie, Policach, Świdwinie, i oczywiście – w Świebodzinie.

Generalnym wykonawcą inwestycji był Pekabex Bet.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej