Galeria handlowa City Center z trzygwiazdkowym hotelem. WIDEO

2012-06-28 9:46
Galeri city Center, Rzeszów
Autor: CORE PR Galeria City Center będzie znajdowała się na terenie byłego hotelu "Rzeszów". Obiekt ma zostać otwarty 9 listopada br.

Jeszcze w 2012 roku mieszkańcy Rzeszowa zyskają centrum handlowe. Trwają prace wykończeniowe przy budowie City Center. Galeria handlowa z częścią hotelową, będzie miała podświetlaną elewację oraz wnętrza. Za projekt architektoniczny 500-milionowej inwestycji odpowiada biuro MWM Architekci.

W listopadzie 2012 roku w Rzeszowie zostanie otwarta galeria handlowa City Center. Budowane w samym sercu miasta centrum handlowe, będzie największą inwestycją komercyjną w stolicy Podkarpacia.

Przeczytaj również: Taka będzie galeria Amber w Kaliszu. ZDJĘCIA

Galeria City Center

Trzykondygnacyjna galeria o powierzchni 135 tys.m2 budowana jest od listopada 2010 roku. Centrum handlowe będzie miało 1200 miejsc postojowych rozmieszczonych na dwóch parkingach. Ciekawe jest, że parkingi wybudowane są nad, a nie pod obiektem. Takie rozwiązanie uaktywni lokale handlowe, które znajdą się na ostatniej kondygnacji i do których utrudniony jest dostęp bezpośrednio z ulicy. Część parkingowa połączona będzie z pozostałą częścia budynku windami i schodami ruchomymi.
W obiekcie znajdzie się sześciosalowe kino przystosowane do wyświetlania obrazów 3D. Warto zanzaczyć, że elewacja oraz wnętrze centrum będzie podświetlone. Nad opracowaniem oświetlenia pracuje pracownia z Nowego Yorku. Aktualnie generlany wykonawca, Resbex prowadzi prace wykończeniowe, które mają zakończyć się na jesieni. Inwestorem 500-milionwego przedsięwzięcia jest rzeszowska spółka Star Europa, która zrealizowała już w mieście, m.in. Galerię Graffica. Galeria City Center ma zostać otwarta 9 listopada 2012 roku.

City Center - miejsce dla biznesu

Gościom biznesowym City Center proponuje profesjonalne centrum konferencyjno-biznesowe z salami przystosowanymi, m.in. do prowadzenia szkoleń, targów, czy innych spotkań. Centrum będzie dysponowało także pokojami typu executive, które spełnią oczekiwania wymagających ludzi biznesu. Obiekt oprócz części handlowo-usługowej, będzie tworzyła część hotelowa. Przypomnijmy, że na terenie City Center wcześniej znajdował się hotel "Rzeszów". Klienci będa mieli do dyspozycji nowy, trzygwiazdkowy hotel "Rzeszów" o nowoczesnej, lekkiej architekturze i pokojami o najwyższym standardzie. Goście będą mogli korzystać ze studia fitness, ścianki wspinaczkowej oraz klatki do gry w squasha. Budynek hotelowy będzie miał restaurację w widokiem na panoramę miasta.

Galeria City Center w liczbach

Nazwa: Galeria City Center
Lokalizacja: zbieg ulic: aleja Piłsudskiego i Ceplińskiego, Rzeszów, woj. podkarpackie
liczba kondygnacji: 3
liczba miejsc postojowych: 1200
pow. całkowita [m2]: 135 tys.
pow. użytkowa [m2]: 45 tys.
pow.biurowa [m2]: 2,5 tys.
liczba dźwigów (wind): 17 dźwigów marki Schindler
Stan inwestycji: realizowana
Realizacja: listopad 2010-listopad 2012

Inwestor: Star Europa
Projekt budowlany: Biuro MWM Architekci
Projekt architektoniczny: pracownia Bose International Planning & Architecture
Generalny wykonawca: Resbex.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej