Galeria handlowa City Center z trzygwiazdkowym hotelem. WIDEO

2012-06-28 9:46
Galeri city Center, Rzeszów
Autor: CORE PR Galeria City Center będzie znajdowała się na terenie byłego hotelu "Rzeszów". Obiekt ma zostać otwarty 9 listopada br.

Jeszcze w 2012 roku mieszkańcy Rzeszowa zyskają centrum handlowe. Trwają prace wykończeniowe przy budowie City Center. Galeria handlowa z częścią hotelową, będzie miała podświetlaną elewację oraz wnętrza. Za projekt architektoniczny 500-milionowej inwestycji odpowiada biuro MWM Architekci.

W listopadzie 2012 roku w Rzeszowie zostanie otwarta galeria handlowa City Center. Budowane w samym sercu miasta centrum handlowe, będzie największą inwestycją komercyjną w stolicy Podkarpacia.

Przeczytaj również: Taka będzie galeria Amber w Kaliszu. ZDJĘCIA

Galeria City Center

Trzykondygnacyjna galeria o powierzchni 135 tys.m2 budowana jest od listopada 2010 roku. Centrum handlowe będzie miało 1200 miejsc postojowych rozmieszczonych na dwóch parkingach. Ciekawe jest, że parkingi wybudowane są nad, a nie pod obiektem. Takie rozwiązanie uaktywni lokale handlowe, które znajdą się na ostatniej kondygnacji i do których utrudniony jest dostęp bezpośrednio z ulicy. Część parkingowa połączona będzie z pozostałą częścia budynku windami i schodami ruchomymi.
W obiekcie znajdzie się sześciosalowe kino przystosowane do wyświetlania obrazów 3D. Warto zanzaczyć, że elewacja oraz wnętrze centrum będzie podświetlone. Nad opracowaniem oświetlenia pracuje pracownia z Nowego Yorku. Aktualnie generlany wykonawca, Resbex prowadzi prace wykończeniowe, które mają zakończyć się na jesieni. Inwestorem 500-milionwego przedsięwzięcia jest rzeszowska spółka Star Europa, która zrealizowała już w mieście, m.in. Galerię Graffica. Galeria City Center ma zostać otwarta 9 listopada 2012 roku.

City Center - miejsce dla biznesu

Gościom biznesowym City Center proponuje profesjonalne centrum konferencyjno-biznesowe z salami przystosowanymi, m.in. do prowadzenia szkoleń, targów, czy innych spotkań. Centrum będzie dysponowało także pokojami typu executive, które spełnią oczekiwania wymagających ludzi biznesu. Obiekt oprócz części handlowo-usługowej, będzie tworzyła część hotelowa. Przypomnijmy, że na terenie City Center wcześniej znajdował się hotel "Rzeszów". Klienci będa mieli do dyspozycji nowy, trzygwiazdkowy hotel "Rzeszów" o nowoczesnej, lekkiej architekturze i pokojami o najwyższym standardzie. Goście będą mogli korzystać ze studia fitness, ścianki wspinaczkowej oraz klatki do gry w squasha. Budynek hotelowy będzie miał restaurację w widokiem na panoramę miasta.

Galeria City Center w liczbach

Nazwa: Galeria City Center
Lokalizacja: zbieg ulic: aleja Piłsudskiego i Ceplińskiego, Rzeszów, woj. podkarpackie
liczba kondygnacji: 3
liczba miejsc postojowych: 1200
pow. całkowita [m2]: 135 tys.
pow. użytkowa [m2]: 45 tys.
pow.biurowa [m2]: 2,5 tys.
liczba dźwigów (wind): 17 dźwigów marki Schindler
Stan inwestycji: realizowana
Realizacja: listopad 2010-listopad 2012

Inwestor: Star Europa
Projekt budowlany: Biuro MWM Architekci
Projekt architektoniczny: pracownia Bose International Planning & Architecture
Generalny wykonawca: Resbex.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej