Zielone światło dla Galerii Chełmskiej

2009-05-29 16:02
Galeria Chełmska
Autor: materiały od agencji Plus Communication Galeria ma być jedną z wizytówek Chełma

Galeria zlokalizowana będzie w Chełmie, w kwartale ulic Rejowieckiej, Poprzecznej i Lubelskiej. Zamierzeniem inwestora – PPH Wilk Sp. z o.o. – jest stworzenie miejsca oferującego różnorodne atrakcje, zarówno w wymiarze handlowym, jak i rozrywkowo-rekreacyjnym.

Do realizacji inwestycji powołana została spółka celowa – Galeria Chełmska. 28 maja br. Rada Miasta podjęła uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym ma powstać obiekt. Otwiera to drogą do budowy centrum. Następnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Prace rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w tym roku, a zakończą w 2011 r. 

Koncepcja architektoniczna centrum opiera się na dwóch strefach handlowych. Pierwsza, połączy pasaże galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe z hipermarketem spożywczym. Druga to strefa specjalistyczna z artykułami do domu i ogrodu, znajdzie się tu hipermarket budowlany Castorama. Budynki połączy pasaż, na terenie którego organizowane będą imprezy plenerowe. Bryła obiektu została zaprojektowana w taki sposób, aby zachować osie widokowe na zabytkowe centrum Chełma. W planie komunikacyjnym przewidziano strefy parkingowe i częściowo zadaszone alejki pomiędzy obiektami galerii. Za projekt architektoniczny odpowiada łódzka pracownia architektoniczna APAVia i Partnerzy sc.

Galeria Chełmska
Autor: materiały od agencji Plus Communication Galeria Chełmska będzie pierwszym tego typu obiektem w mieście

Galeria mieścić się będzie przy głównej obwodnicy miasta, drodze krajowej nr 12, stanowiącej część tranzytowej trasy europejskiej E 373. Miasto leży w strefie tzw. małego ruchu granicznego, dlatego też inwestor liczy na klientów zza wschodniej granicy. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 32 tys. mkw. Oprócz dwóch hipermarketów, w galerii będzie około 110 sklepów i punktów usługowych. Wewnątrz budynku planowane jest utworzenie punktu promocji Chełma.
Klienci będą mieli do dyspozycji ponad 700 miejsc parkingowych. Za wynajem powierzchni w Galerii Chełmskiej odpowiada DTZ – międzynarodowa firma doradcza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej