Galeria Bialska - nowe centrum handlowe w Białej Podlaskiej

2012-08-23 13:02
Galeria Bialska
Autor: CBRE Galeria Bialska w Białej Podlaskiej - wizualizacja

Galeria, która powstanie przy ulicy Łomaskiej będzie pierwszym dużym centrum handlowym w Białej Podlaskiej. Spółka Zielona Galeria, inwestor obiektu poinformował o zakończeniu prac rozbiórkowych i przygotowaniach do rozpoczęcia budowy.

Centrum handlowe w Białej Podlaskiej będzie liczyć 25 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowo-rozrywkowej i będzie pierwszą tak dużą galerią w mieście. W obiekcie znajdzie się 71 lokali handlowych. Dla klientów galerii Bialskiej przygotowano 845 miejsc parkingowych. Inwestor podkreśla, że głównymi przesłankami w podjęciu decyzji o inwestycji na tym terenie była dobra lokalizacja oraz fakt, iż w świetle zapisów MPZP było to jedyne miejsce pozwalające na realizację obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2.

Koncepcję architektoniczną opracował Paul Ayre, natomiast projekt powstał w lubelskim Biurze Architektonicznym Plewa z Lublina. Inwestor jest obecnie na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Otwarcie centrum handlowego Galeria Bialska planowane jest w drugim kwartale 2014 r.

Agentem odpowiedzialnym za wynajem centrum handlowego wraz z zespołem Inwestora jest CBRE.

W dniu 22 sierpnia br. odbyła się rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Lublinie w sprawie skargi na wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej układu komunikacyjnego przy ul. Witoroskiej. Inwestorem przebudowy jest miasto Biała Podlaska. WSA umorzył postępowanie w tym zakresie i tym samym zniknęły formalne przeszkody do rozpoczęcia budowy Galerii Bialskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej