Galeria Bialska - nowe centrum handlowe w Białej Podlaskiej

2012-08-23 13:02
Galeria Bialska
Autor: CBRE Galeria Bialska w Białej Podlaskiej - wizualizacja

Galeria, która powstanie przy ulicy Łomaskiej będzie pierwszym dużym centrum handlowym w Białej Podlaskiej. Spółka Zielona Galeria, inwestor obiektu poinformował o zakończeniu prac rozbiórkowych i przygotowaniach do rozpoczęcia budowy.

Centrum handlowe w Białej Podlaskiej będzie liczyć 25 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowo-rozrywkowej i będzie pierwszą tak dużą galerią w mieście. W obiekcie znajdzie się 71 lokali handlowych. Dla klientów galerii Bialskiej przygotowano 845 miejsc parkingowych. Inwestor podkreśla, że głównymi przesłankami w podjęciu decyzji o inwestycji na tym terenie była dobra lokalizacja oraz fakt, iż w świetle zapisów MPZP było to jedyne miejsce pozwalające na realizację obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2.

Koncepcję architektoniczną opracował Paul Ayre, natomiast projekt powstał w lubelskim Biurze Architektonicznym Plewa z Lublina. Inwestor jest obecnie na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Otwarcie centrum handlowego Galeria Bialska planowane jest w drugim kwartale 2014 r.

Agentem odpowiedzialnym za wynajem centrum handlowego wraz z zespołem Inwestora jest CBRE.

W dniu 22 sierpnia br. odbyła się rozprawa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Lublinie w sprawie skargi na wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej układu komunikacyjnego przy ul. Witoroskiej. Inwestorem przebudowy jest miasto Biała Podlaska. WSA umorzył postępowanie w tym zakresie i tym samym zniknęły formalne przeszkody do rozpoczęcia budowy Galerii Bialskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej