Galeria Bawełnianka będzie miała kino 3D

2012-05-18 13:15
Galeria Bawełnianka
Autor: Żarówka PR i Marketing

Na terenie dawnych zakładów Przemysłu Bawełnianego w Bełchatowie budowana jest galeria Bawełnianka. Industrialne centrum handlowe powiększy się o wielosalowe kino 3D i ze względu na zmiany konstrukcyjne, zostanie otwarte z opóźnieniem. Inwestycja zostanie ukończona w IV kwartale 2012 roku.

W centrum Bełchatowa, przy głównej arterii komunikacyjnej, budowana jest Galeria Bawełnianka. Inwestycja realizowana jest na terenie, gdzie kiedyś znajdowały się Zakłady Przemysłu Bawełnianego. Nikogo nie powinna więc dziwić nazwa centrum handlowego. Centrum handlowe o industrialnym klimacie, zostanie oddane do użytku później niż planowano.

Przeczytaj również: Nowe joint venture wybuduje centrum handlowe w Starachowicach

Galeria Bawełnianka zyska kino 3D

Generalny wykonawca, Mirbud buduje centrum handlowe od maja ubiegłego roku. Pierwotnie galeria handlowa miała zostać oddana do użytku w II kwartale 2012 roku, jednak z uwagi na powiększenie galerii o kino, (Cinema 3D) konieczne są zmiany konstrukcyjne, które opóźnią ukończenie inwestycji o kilka miesięcy. W ramach projektu Bawełnianka zyska wielosalowe kino, co zwiększy atrakcyjność obiektu. Planoway termin ukończenia budowy to IV kwartał 2012 roku.

Bawełnianka - największe centrum handlowe w Bełchatowie

Galeria Bawełnianka jest pierwszą tak dużą inwestycją komercyjną realizowaną w Bałchatowie. Centrum handlowe będą tworzyły lokalne handlowo-usługowe, zaplecze rozrywkowe oraz przestrzeń rekreacyjna. Obiekt będzie dwukondygnacyjnym budynkiem, w którym znajdzie się 100 sklepów, 6-salowy kompleks kinowy, kino 3D oraz liczne kawiarnie, restauracje i fitness club. Dodatkowo, na terenie obiektu zostaną wybudowane ekskluzywne delikatesy. W części podziemnej budynku znajdzie się parking na 700 miejsc postojowych.

Centrum handlowe w industrialnym klimacie...

Bawełnianka ma ceglane elewacje, a zachowanie komina po byłych zakładach bawełny nadają obiektowi industrialnego charakteru. Znakiem rozpoznawczym centrum handlowego będzie wysoka na 70 metrów konstrukcja komina, wokół której zostanie wybudowana przestrzeń gastronomiczna.

Galeria w liczbach

Nazwa: Galeria Bawełnianka
Lokalizacja: zbieg ulic: Bawełniana, Sienkiewicza, Krótka i Pabianicka, Bełchatów (woj. łódzkie)
liczba kondygnacji: 2
liczba miejsc postojowych: 700
pow. całkowita [m2]: 45 tys.
pow. użytkowa [m2]: 35 tys.
Realizacja: maj 2011- IV. kw. 2012
Stan inwestycji: realizowana

Inwestor: Bawełnianka Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: Biuro Projektowania Architektonicznego Pallado i Skupin
Generalny wykonawca: Mirbud SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej