FERIO WAWER - zabytkowe hale fabryki Szpotańskiego zamienią się w centrum handlowe

2014-07-30 13:40
ferio wawer re project development
Autor: RE project development Autorami projektu są projektanci z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Na warszawskim Wawrze na byłych terenach zakładów ZWAR powstaje centrum handlowo- usługowe FERIO WAWER. Inwestor RE Project Development  wybrał generalnego wykonawcę – spółkę PORR Polska

W Warszawie u zbiegu ulic Żegańskiej i Szpotańskiego RE Project Development wybuduje centrum handlowo-usługowe o nazwie FERIO WAWER.

Realizowana inwestycja obejmuje obszar 22 159 m2, z czego 4190 m2 to powierzchnia istniejącej historycznej zabudowy, która zostanie zaadaptowana do potrzeb powstającego centrum handlowego Ferio.

Istniejące na tym terenie hale fabryczne dawnej Fabryki Aparatów Elektrycznych powstały na początku XX wieku i wpisane są do rejestru zabytków. Zespół budynków jest związany z dziejami dzielnicy i miasta – jest częścią ich historii. Projektanci z pracowni Kuryłowicz & Associates stworzyli więc projekt galerii handlowej łącząc zrewitalizowane zabytkowe budynki z nowo wybudowanymi. Tym samym Warszawa zyska kolejny odnowiony zabytek i ... nowe centrum handlowo-usługowe.

Całkowita powierzchnia nowo projektowanych budynków to około 18 000 m2.Powierzchnia użytkowa lokali handlowych i usługowych to prawie 12 500 m2. W ramach inwestycji powstanie 316 miejsc parkingowych na wybudowanym naziemnym parkingu i w podziemnym garażu.

Za komercjalizację Ferio Wawer odpowiada firma Aspenn. Już ponad 50 % powierzchni handlowo-usługowej nowego centrum znalazło najemców.

W kwietniu 2014 roku inwestycja uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma PORR Polska. W czerwcu 2014 inwestor przekazał plac budowy wykonawcy.

Ferio Wawer będzie centrum handlowym typu convenience. Jest to kolejna w Polsce tego typu inwestycja dewelopera. Dotychczas powstały centra handlowe sieci Ferio w Legnicy, Koninie, Puławach i we Wrocławiu. Obiekty FERIO projektowane są nie tylko jako centra handlowe ale również jako miejsca rekreacji mieszkańców. W galerii Zielona w Puławach na dachu budynku znajduje się lodowisko.

Planowany termin zakończenia nowej inwestycji to IV kwartał 2015 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej