Family Point. Kolejne centrum handlowe na Dolnym Śląsku

2012-06-25 15:36
Centrum handlowe Family Point, Ruszowice
Autor: Skanska SA Centrum handlowe Family Point - wizualizacja

W miejscowości Ruszowice, w pobliżu galerii Głogów zostanie wybudowane centrum handlowe Family Point. Generalny wykonawca, Skanska właśnie rozpoczął realizację tej 15-milionowej inwestycji. Kompleks ma zostać otwarty na początku 2013 roku.

W Ruszowicach na Dolnym Śląsku w I kwartale 2013 toku, zostanie otwarte centrum handlowe Family Point. Generalny wykonawca, Skanska 21 czerwca wmurował kamień węgielny pod kompleks i tym samym rozpoczął jego realizację. Inwestycje budowana jest w pobliżu galerii Głogów.

Przeczytaj również: Ruszyła budowa największego sklepu Ikea w kraju

Centrum handlowe Family Point

Obiekt Family Point będzie jednokondygnacyjnym budynkiem o prostej bryle. Docelowo centrum handlowe będzie dysponowało 4,7 tys.m2 powierzchni najmu. Charakterystycznym elementem zabudowy będzie zadaszenie na kształt elips umieszczonych na dwóch różnych poziomach. Kompleks będzie miał parking na 170 miejsc postojowych.

Skanska buduje

Jeszcze w czerwcu Skanska rozpocznie roboty ziemne i fundamentowe, które potrwają miesiąc. W kolejnym etapie wykonawca poprowadzi prace związane z budową stanu surowego obiektu.
Tę część projektu spółka planuje wykonać w 5 miesięcy. W późniejszym etapie rozpocznie się montaż szklanych fasad oraz zewnętrznej elewacji. Zagospodarowanie terenu wokół inwestycji ma rozpocząć się w październiku. Galeria handlowa ma zostać otwarta w marcu 2013 roku. Warto nadmienić, że inwestor, Tradeland w ciągu najbliższych lat planuje zrealizować w Polsce 30 obiektów komercyjnych pod nazwą Family Point.

Centrum handlowe Family Point, Ruszowice
Autor: Skanska SA Podpisanie aktu erekcyjnego

Galeria handlowa w liczbach

Nazwa: Centrum handlowe Family Point
Lokalizacja: ul. Księcia Józefa Poniatowskiego, Ruszowice (woj. dolnośląskie)
liczba kondygnacji: 1
liczba miejsc postojowych: 170
pow. użytkowa [m2]: 14 tys.
Realizacja: czerwiec 2012-marzec 2013
Stan inwestycji: realizowana

Inwestor: Tradeland
Projekt architektoniczny: pracownia Ozone Studio Architektoniczne
Generalny wykonawca: Skanska SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej