Fabryka dla Swedspan

2009-09-04 13:21

Firma konsultingowo-projektowa, Tebodin SAP-Projekt, podpisała kontrakt z firmą Swedspan Polska na kompleksowe zaprojektowanie nowej fabryki.

Obiekt zostanie zlokalizowany blisko granicy z Białorusią. Fabryka będzie wytwarzać ultra cienkie panele HDF, używane do produkcji mebli.
Zakres prac Tebodin SAP-Projekt obejmie wykonanie projektu koncepcyjnego, budowlanego i wykonawczego. Fabryka będzie się składać z 15 budynków znajdujących się na działce o powierzchni 100 ha.

- Cieszymy się, że to właśnie Tebodin SAP-Projekt od samego początku jest naszym partnerem przy realizacji tak dużego projektu - powiedział Knut Gullesen odpowiedzialny za inwestycję z ramienia Swedspan.

Zadowolenia nie kryje również Jan de Boom, dyrektor Pionu Projektów Przemysłowych w Tebodin SAP-Projekt: - To już kolejne zadanie, jakie zostało nam powierzone przy budowie tej fabryki. Na początku tego roku dokonaliśmy oceny oddziaływania fabryki na środowisko. Zlecenie nam kolejnego projektu oznacza, że pierwszy został zrealizowany na najwyższym poziomie.

Budowana fabryka pozwoli firmie Swedspan stworzyć odpowiednie zaplecze produkcyjne zapewniające długoterminowe dostawy paneli drzewnych dla linii mebli IKEA. Przy niskich kosztach własnych fabryka będzie oferować produkty o lepszych parametrach technicznych i mniejszym zużyciu materiałów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej