Dune - apartamenty nad morzem. Na inwestycji zawisła wiecha

2012-06-28 15:07
Dune - apartamenty nad morzem
Autor: Mielno Holding - Firmus Group Apartamenty budowane są tuż przy plaży

Jesienią 2012 roku, zostaną wybudowane apartamenty nad morzem. Generalny wykonawca - Budimex zakończył budowę stanu surowego apartamentowca Dune, który realizuje w Mielnie. Apartamentowiec przy plaży zaprojektowała pracownia Mellon Architeci.

Dune - apartamenty nad morzem
Autor: Mielno Holding - Firmus Group Każdy apartament będzie miał taras

W Mielnie przy samej plaży budowany jest apartamentowiec Dune. Generalny wykonawca - Budimex osiągnął już stan surowy otwarty inwestycji i tym samym na budynku, 23 czerwca zawisła wiecha.
W wydarzeniu oprócz reprezentantów wykonawcy, wziął udział Stein Christian Knutsen, prezes firmy Mielno Holding – Firmus Group.

Przeczytaj również: Łódzka inwestycja największą w Europie Środkowej. WIDEO

Apartamenty nad morzem

Apartamentowiec Dune to aktualnie jedyny projekt mieszkaniowy znajdujący się tak blisko morza. Inwestycję przy promenadzie będą tworzyły apartamenty dwu i trzy- pokojowe, o powierzchni od 30 do 53 m2. Każde z nich będzie miało taras. Na ostaniej kondygnacji zostanie wybudowanych 6 penthousów, których wnętrza zaprojektują włoscy architekci ze studia Matteo Nunziati. Będą to najbardziej luksusowe lokale w budynku. Na parterze znajdzie się całodobowa restauracja z dużym tarasem od strony morza. Do dyspozycji mieszkańców będzie salon Wellness & SPA, a wzdłuż zachodniej części budynku powstanie zaplecze rekreacyjne, w którym znajdą się dwa baseny zewnętrzne z podgrzewaną wodą i podświetlanym nocą dnem.

Apartamentowiec w budowie

W trakcie budowy apartamentowca wywieziono aż 22 00 m3 piasku, czyli 2 800 wywrotek. Budimex prowadził roboty przy użyciu dwóch żurawi (40 metrowy i 50 metrowy). Ponadto, zużyto ok. 12 tys. m3 betonu, który dostarczyły lokalne wytwórnie. Przy budowie pracowało od 50 do 70 okolicznych budowlańców. Dzięki takim działaniom inwestora - Mielno Holding – Firmus Group przedsięwzięcie ma wymiar lokalny. Wartość inwestycji to 52 mln złotych. Za zarządzanie procesem inwestycyjnym odpowiada międzynarodowa firma Gleeds.

Dune - apartamenty nad morzem
Autor: Mielno Holding - Firmus Group

Apartamenty Dune

Lokalizacja: Mielno, woj. pomorskie
liczba mieszkań: 91
stan inwestycji: realizowana
realizacja: II kw.2011 -IV kw.2012 roku

Inwestor: Mielno Holding – Firmus Group
Projekt architektoniczny: Mellon Architekci
Generalny wykonawca: Budimex SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej