Dune - apartamenty nad morzem. Na inwestycji zawisła wiecha

2012-06-28 15:07
Dune - apartamenty nad morzem
Autor: Mielno Holding - Firmus Group Apartamenty budowane są tuż przy plaży

Jesienią 2012 roku, zostaną wybudowane apartamenty nad morzem. Generalny wykonawca - Budimex zakończył budowę stanu surowego apartamentowca Dune, który realizuje w Mielnie. Apartamentowiec przy plaży zaprojektowała pracownia Mellon Architeci.

Dune - apartamenty nad morzem
Autor: Mielno Holding - Firmus Group Każdy apartament będzie miał taras

W Mielnie przy samej plaży budowany jest apartamentowiec Dune. Generalny wykonawca - Budimex osiągnął już stan surowy otwarty inwestycji i tym samym na budynku, 23 czerwca zawisła wiecha.
W wydarzeniu oprócz reprezentantów wykonawcy, wziął udział Stein Christian Knutsen, prezes firmy Mielno Holding – Firmus Group.

Przeczytaj również: Łódzka inwestycja największą w Europie Środkowej. WIDEO

Apartamenty nad morzem

Apartamentowiec Dune to aktualnie jedyny projekt mieszkaniowy znajdujący się tak blisko morza. Inwestycję przy promenadzie będą tworzyły apartamenty dwu i trzy- pokojowe, o powierzchni od 30 do 53 m2. Każde z nich będzie miało taras. Na ostaniej kondygnacji zostanie wybudowanych 6 penthousów, których wnętrza zaprojektują włoscy architekci ze studia Matteo Nunziati. Będą to najbardziej luksusowe lokale w budynku. Na parterze znajdzie się całodobowa restauracja z dużym tarasem od strony morza. Do dyspozycji mieszkańców będzie salon Wellness & SPA, a wzdłuż zachodniej części budynku powstanie zaplecze rekreacyjne, w którym znajdą się dwa baseny zewnętrzne z podgrzewaną wodą i podświetlanym nocą dnem.

Apartamentowiec w budowie

W trakcie budowy apartamentowca wywieziono aż 22 00 m3 piasku, czyli 2 800 wywrotek. Budimex prowadził roboty przy użyciu dwóch żurawi (40 metrowy i 50 metrowy). Ponadto, zużyto ok. 12 tys. m3 betonu, który dostarczyły lokalne wytwórnie. Przy budowie pracowało od 50 do 70 okolicznych budowlańców. Dzięki takim działaniom inwestora - Mielno Holding – Firmus Group przedsięwzięcie ma wymiar lokalny. Wartość inwestycji to 52 mln złotych. Za zarządzanie procesem inwestycyjnym odpowiada międzynarodowa firma Gleeds.

Dune - apartamenty nad morzem
Autor: Mielno Holding - Firmus Group

Apartamenty Dune

Lokalizacja: Mielno, woj. pomorskie
liczba mieszkań: 91
stan inwestycji: realizowana
realizacja: II kw.2011 -IV kw.2012 roku

Inwestor: Mielno Holding – Firmus Group
Projekt architektoniczny: Mellon Architekci
Generalny wykonawca: Budimex SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej