Dom na drzewie w Szwecji

2010-07-15 9:47
Dom na drzewie w Szwecji
Autor: Tham & Videgård Arkitekter

Dom, który miał swoją premierę w sobotę 17 lipca w Szwecji, ma kształ sześcianu o boku 4 m i znajduje się... na drzewie.

Koncepcja powstała w zeszłym roku w pracowni Tham & Videgård Arkitekter i niespodziewanie szybko doczekała się realizacji.

Zobacz koniecznie projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Kalmar autorstwa tejże pracowni

Aluminiowa konstrukcja wypełniona jest lustrzanymi panelami, dzięki którym dom dosłownie się łączy z otoczeniem. Dom jest całoroczny i pomieści 2 osoby. Wyposażony jest w dwuosobowe łóżko, niewielką kuchnię, salon i łazienkę. Łazienka z przyjazną ekologicznie biologiczną toaletą oraz 3-litrowymi zbiornikami wody (do zużycia 3 litry dziennie) do mycia rąk i zębów. Umywalka nosi nazwę Rukkomoinika. Nazwa i zasada działania jest przejęta od umywalki wykorzystywanej przez Rosjan np. na działkach nawet obecnie. Do wejścia do domu służy drabina i linowy most.

Dom na drzewie w Szwecji
Autor: Tham & Videgård Arkitekter
Dom na drzewie w Szwecji
Autor: Tham & Videgård Arkitekter

Lustrzany dom na drzewie  będzie pełnił funkcję hotelową i dołączy do 3 funkcjonujących już w miasteczku Harads hoteli na drzewach - the Cabin, the Blue Cone, the Nest. Autorzy pomysłu hoteli na drzewie zamierzają wybudować dwa kolejne domy do października 2010 - the UFO and the Room With a View, a w najbliższych 5 latach zwiększyć liczbę domów do 24. Projekty każdego z hoteli powstają w różnych pracowniach. Dla zainteresowanych ceną i rezerwacją hoteli na drzewach>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej