Diamante Plaza już gotowy

2009-09-15 15:17
Diamante Plaza
Autor: DDJM Biuro Architektoniczne

Nowo wybudowany biurowiec Diamante Plaza przy ulicy Dekerta 24 w Krakowie jest jedną z pierwszych inwestycji biurowych powstałych na krakowskim Zabłociu.

Diamante Plaza to czterokondygnacyjny biurowiec klasy A oferujący ok. 10 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej i komercyjnej. Użytkownicy budynku mają do dyspozycji dwie sale konferencyjne dla 16 osób każda i lunch bar.
Generalny wykonawca, firma Hochtief Polska Oddział Kpis-Cracovia, oddał już budynek do użytku. Jest to pierwszy obiekt firmy Aldesa Polska w Europie Środkowej.

Po 7 miesiącach od rozpoczęcia budowy zawisła wiecha i rozpoczęły się dalsze prace związane z wykańczaniem budynku. Inwestorem Diamante Plaza jest firma Aldesa Polska.
Powierzchnia całkowita wyniesie 19 785 m2, w tym 6754 m2 zostaną przeznaczone na podziemny garaż, który na swoich dwóch poziomach pomieści 193 pojazdy.
Sposób zagospodarowania przestrzeni budynki wg zamysłu projektantów pozwoli przyszłym użytkownikom na swobodne aranżowanie wnętrz. Biurowiec będzie całkowicie przeszklony dzięki czemu zagwarantuje naturalne oświetlenie wewnątrz pomieszczeń. Piętra obiektu będą miały podniesione podłogi techniczne, podwieszane sufity, które umożliwiają wygodne okablowanie i podział pokoi. Projekt przewiduje także wyposażenie budynku w izolację termiczną i dźwiękową, efektywny system ogrzewania oraz klimatyzacji.
Projekt Diamante Plaza powstał w pracowni DDJM pod kierunkiem Marka Dunikowskiego.

Diamante Plaza
Autor: DDJM Biuro Architektoniczne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej