Czarny Potok Resort & Spa. Hotel w Krynicy-Zdroju

2012-08-31 13:01
Czarny Potok Resort & Spa - hotel w Krynicy-Zdroju
Autor: J.W. Construction Holding SA

W jednej z najstarszych miejscowości uzdrowiskowych, Krynicy-Zdroju, na terenie dawnego ośrodka turystycznego Czarny Potok został wybudowany hotel Czarny Potok Resort & SPA. W kompleksie znajdują się apartamenty, zaplecze konferencyjne oraz SPA. Atrakcją obiektu jest przeszklona sala w wieży głównego budynku z widokiem na dolinę Czarnego Potoku. Czterogwiazdkowy hotel w Krynicy-Zdroju to inwestycja J.W. Construction.

Najnowsza inwestycja hotelowa J.W. Construction zrealizowana została na terenie dawnego ośrodka turystycznego „Czarny Potok”, którego właścicielem były Tarnowskie Zakłady Azotowe.
W 2005 roku deweloper zakupił od Zakładów niszczejące budynki. Obiekt jest już piątym czterogwiazdkowym hotelem pod Górą Parkową.

Przeczytaj również: Hotel Sobienie Królewskie Golf & Country Club. GALERIA!

Czterogwiazdkowy hotel w Krynicy-Zdroju

Czarny Potok Resort & SPA oprócz pokoi ma trzy restauracje, klub muzyczny, profesjonalne centrum konferencyjne z dziewięcioma modułowymi salami, business club, a także pięciogwiazdkowe SPA & Wellness. Obiekt przeznaczony jest jednocześnie dla osób prywatnych i środowiska biznesu. Na 35 tys. m2 wybudowano 231 pokoi oraz 40 aparatmentów z widokiem na Jaworzynę Krynicką. Bez wątpienia atrakcją obiektu jest przeszklona sala w wieży budynku głównego, skąd rozpościera się widok na dolinę Czarnego Potoku.

Czarny Potok Resort & Spa - hotel w Krynicy-Zdroju
Autor: J.W. Construction Holding SA

Czterogwiazdkowy hotel w Krynicy-Zdroju ma cztery poziomy, które połączone są ze sobą szklanymi korytarzami. Do budowy obiektu zastosowano naturalne materiały występujące w okolicy - kamień i drewno. Takie rozwiązanie sprawia, że architektura hotelu pozostaje w idealnej harmonii z monumentalną naturą Czarnego Potoku. Koncepcję architektoniczną obiektu opracowała pracownia Mariusza Szpotowicza. Nowo wybudowany hotel w Krynicy-Zdroju przyjął pierwszych gości na początku sierpnia 2012 roku.

Hotel Czarny Potok Resort &SPA

Lokalizacja: ul. Czarny Potok 65, Krynica Zdrój, woj. małopolskie
liczba pokoi: 271 pokoi
pow. zabudowy [m2] 8 274
pow. użytkowa [m2]: 18 709
stan inwestycji: zrealizowana
realizacja: IV kw. 2010 - III kw. 2012 roku

Inwestor: J.W.Construction SA
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna Mariusza Szpotowicza
Generalny wykonawca: J.W.Construction SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej