Chiny budują w Szanghaju spektakularny wieżowiec - Shanghai Tower

2012-09-21 14:28
Szanghai Tower, nowy wieżowiec w Szanghaju
Autor: CBRE Chiny budują spektakularny wieżowiec w Szanghaju. Na zdjęciu widać, że Shanghai Tower będzie póki co najwyższym budynkiem  

Shanghai Tower, wieżowiec budowany w Szanghaju, ma szansę stać się kolejną wizytówką Chin w dziedzinie architektury. Wieża wysokości 632 m, która powstaje w biznesowej dzielnicy Lujiazui, ma być najsłynniejszą nieruchomością komercyjną nie tylko w Chinach, ale według aspiracji inwestorów również na świecie.

Zaprojektowana przez amerykańską firmę architektoniczną Gensler, wieżowiec Shanghai Tower będzie pełnił kilka funkcji. Będzie m.in. biurowcem, luksusowym hotelem, kompleksem handlowym, będzie punktem widokowym na panoramę Szanghaju. Powierzchnia obiektu wyniesie 574 000 m2. Wieżowiec w Szanghaju będzie chciała uzyskać certyfikaty zrównoważonego budownictwa, stara się już o LEED® Gold oraz trzy gwiazdki w specjalnej kategorii zielonych budynków w Chinach. Budynek ma zostać oddany do użytku w roku 2015.

Nieruchomością będzie zarządzać firma CBRE, znana również w Polsce.
- Shanghai Tower będzie jedną z najbardziej prestiżowych nieruchomości, jaką kiedykolwiek zarządzaliśmy, oraz symbolem renomowanej pozycji Chin w globalnym gospodarce – powiedział Brett White, prezes CBRE.
Inwestorem i wykonawcą wieżowca jest Shanghai Tower Construction & Development Co., Ltd.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej