Centrum rodzinne Ferio już czynne

2008-06-06 13:37
Centrum Ferio
Autor: RE project development

Czwarte i największe w Polsce centrum rodzinne Ferio zostało otwarte 8 maja 2008 roku w Starym Mieście koło Konina. Jego otwarcie to dobra wiadomość dla klientów z regionu Konina oraz dla lokalnego rynku pracy. Inwestorem obiektu jest firma RE project development.

Ferio w Starym Mieście to budynek jednokondygnacyjny, o wysokości około 8 m. Elewację wykonano z warstwowych płyt wypełnionych pianką poliestrową i wykończonych z zewnątrz warstwą blachy falistej.

Wewnątrz budynku dokonano funkcjonalnego podziału przestrzeni - pętlowe prowadzenie pasażu handlowego. W części centralnej znajduje się niewielki foodcourt, który jest doświetlony przez pasma systemowe i okrągłe świetliki dachowe, które wpuszczają dużą ilość światła dziennego.
Na powierzchni około 26 255 m2 klienci znajdą sklepy różnych branż i różnych marek. W obiekcie będzie można również skorzystać z lokali usługowych, m. in. salony optyczne, kantor czy agencje bankowe. Na dzień dzisiejszy wynajęte zostało ponad 97% powierzchni.

Wcześniej firma RE project development wybudował Centrum Handlowe FERIO w Puławach - Galeria Zielona - w 2006 roku (10400 m2), a rok później powstało Ferio w Legnicy o powierzchni 10900 m2.

Pierwsze w Polsce rodzinne centrum handlowo-rekreacyjne Ferio powstało we Wrocławiu. Zostało oddane do użytku w 2005 roku. Jego powierzchnia to prawie 9000 m2. Codziennie wrocławskie Ferio Gaj odwiedza około 5000 klientów.

maj 2008

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej