Centrum handlowo-rozrywkowe w Rzeszowie

2007-05-24 13:12

Na rzeszowskim Staromieściu powstanie centrum handlowo-rozrywkowe. Przetarg na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną obiektu właśnie został rozstrzygnięty. Wygrała pracownia Archicomp z Rzeszowa.

Pracownia Archicomp zwyciężyła w konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną centrum handlowo-rozrywkowego jakie ma powstać w Rzeszowie. Obiekt chce wybudować czeska firma Casta. Powstanie on tuż przy granicy miasta z gminą Trzebownisko. W skład centrum wejdzie pięć supermarketów, galeria handlowa i multikino. Wszystko to stanie na 40-hektarowym terenie.
Do konkursu na projekt stanęły trzy pracownie architektoniczne. Inwestor uznał, że najlepsza koncepcja została stworzona przez Archicomp. Zakłada ona budowę wzdłuż ulicy Lubelskiej 14-kondygnacyjnego hotelu oraz budynków biurowych. Za nim znajdzie się galeria handlowa, multikino i parkingi. Dalej będzie szereg hipermarketów. Na terenie centrum powstanie także fontanna i oczko wodne.
Choć jest już projekt, inwestor będzie musiał jeszcze poczekać z budową centrum. Casta musi wystąpić do rady miasta z wnioskiem o sporządzenie zmiany w planie zagospodarowania dla tego terenu. Później należy sporządzić zmiany w oparciu o koncepcję architektoniczno-urbanistyczną wyłonioną w konkursie i uchwalić je.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej