Centrum handlowo-rozrywkowe w Rzeszowie

2007-05-24 13:12

Na rzeszowskim Staromieściu powstanie centrum handlowo-rozrywkowe. Przetarg na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną obiektu właśnie został rozstrzygnięty. Wygrała pracownia Archicomp z Rzeszowa.

Pracownia Archicomp zwyciężyła w konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną centrum handlowo-rozrywkowego jakie ma powstać w Rzeszowie. Obiekt chce wybudować czeska firma Casta. Powstanie on tuż przy granicy miasta z gminą Trzebownisko. W skład centrum wejdzie pięć supermarketów, galeria handlowa i multikino. Wszystko to stanie na 40-hektarowym terenie.
Do konkursu na projekt stanęły trzy pracownie architektoniczne. Inwestor uznał, że najlepsza koncepcja została stworzona przez Archicomp. Zakłada ona budowę wzdłuż ulicy Lubelskiej 14-kondygnacyjnego hotelu oraz budynków biurowych. Za nim znajdzie się galeria handlowa, multikino i parkingi. Dalej będzie szereg hipermarketów. Na terenie centrum powstanie także fontanna i oczko wodne.
Choć jest już projekt, inwestor będzie musiał jeszcze poczekać z budową centrum. Casta musi wystąpić do rady miasta z wnioskiem o sporządzenie zmiany w planie zagospodarowania dla tego terenu. Później należy sporządzić zmiany w oparciu o koncepcję architektoniczno-urbanistyczną wyłonioną w konkursie i uchwalić je.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej