Centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie będzie gotowe wiosną 2015 roku

2014-06-12 13:47
tarasy zamkowe lublin
Autor: Immofinanz Group Centrum handlowe Tarasy Zamkowe ma być gotowe wiosną 2015 roku

Tarasy Zamkowe w Lublinie będą nowoczesnym centrum handlowym z 150 lokalami handlowo-usługowymi i trzypoziomowym parkingiem. Nową lubelską inwestycję wyróżniać ma zielony dach zaprojektowany nad całością galerii jako otwartą przestrzeń publiczną. Centrum ma być gotowe wiosną 2015 roku.

Projekt architektoniczny Tarasów Zamkowych przygotował architekt Bolesław Stelmach. Znakiem rozpoznawczym centrum handlowego ma być rozległy ogród zaprojektowany na dachu galerii. Zielony dach Tarasów Zamkowych ma być tarasem widokowym dla klientów centrum. Z dachu galerii rozlega się piękny widok na lubelski zamek i Stare Miasto.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud. W tej chwili na placu budowy pracuje 24 firmy podwykonawcze. Do końca czerwca 2014 roku ukończona zostanie konstrukcja stalowa dachu. Wykonane zostały już przyłącza wodociągowe do obiektu, trwa instalacja przyłączy cieplnych. Jednocześnie są montowane ścianki działowe.

W trakcie prowadzenia prac budowlanych na terenie Tarasów Zamkowych szczególny nacisk położony jest na bezpieczeństwo pracowników oraz respektowanie surowych przepisów mających na celu ochronę środowiska. Ilość odpadów budowlanych jest minimalizowana poprzez ponowne wykorzystanie w procesie budowy i recykling. Ma to wpływ na punktację w certryfikacji wg kryteriów BREEAM. Inwestor, Immofinanz Group, stara się o jego uzyskanie. Zastosowane technologie dotyczą redukcji zużycia energii o 36,4%, redukcji zużycia wody o 55%, redukcji emisji gazów cieplarnianych o 35% oraz zapewnienie zdrowszego środowiska dla pracowników.

Tarasy Zamkowe w Lublinie to obiekt zaprojektowany z wykorzystaniem technologii symulacji dynamicznego modelowania energetycznego. Wszystkie lokale najemców zostaną wyposażone w indywidualne liczniki (zużycia energii elektrycznej, ogrzewania, chłodzenia, gazu i wody), aby zapewnić najemcom rozliczenie rzeczywistego zużycia, a zarządzającemu obiektem kontrolę nad wszystkimi systemami.

Przyszli klienci centrum handlowego będą mieli zapewniony dogodny dojazd komunikacją miejską oraz dostęp do innych udogodnień: stojaki rowerowe i odpowiednie zaplecze (prysznice, przebieralnie z kabinami, wieszakami i ławkami). Jednocześnie zapewniony będzie bezpieczny ruch pieszych i rowerzystów w rejonie galerii.

Planowany termin oddania do użytku Tarasów Zamkowych to wiosna 2015 roku.

Nazwa inwestycji: Tarasy Zamkowe
Inwestor: Immofinanz Group
Architekt: Bolesław Stelmach
Generalny wykonawca: Warbud
Powierzchnia użytkowa: 38 000 m2
Początek realizacji: 2013 rok
Planowany termin oddania do użytku: 2015 rok
Koszt inwestycji: 480 mln złotych

tarasy zamkowe lublin budowa
Autor: Immofinanz Group Na placu budowy Tarasów Zamkowych trwa montaż konstrukcji stalowej dachu
tarasy zamkowe lublin budowa
Autor: Immofinanz Group Pod zaprojektowany ogród na dachu Tarasów Zamkowych musi być wykonany specjalny układ warstw
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej