Centrum Handlowe Riviera w Gdyni otwarte. Nowa galeria handlowa jest największa na Pomorzu

2013-10-29 15:46
centrum handlowe riviera gdynia
Autor: Mayland Real Estate Galeria handlowa Riviera budowana była od 2007 roku. W październiku 2013 nastąpiło jej uroczyste otwarcie.

Największa obecnie na Pomorzu galeria handlowa była budowana od 2007 roku. W ciągu sześciu lat nastąpiła zmiana inwestora i nazwy centrum handlowego w Gdyni.

Największa na Pomorzu galeria handlowa Riviera została uroczyście otwarta 25 października 2013 roku. Inwestorem centrum handlowego jest spółka Mayland Real Estate, która kupiła projekt od grupy Apsys (spółka wycofała się z realizacji galerii i przerwała inwestycję w 2009 roku).

Na powierzchni ponad 70 000 m2 mieści około 250 sklepów, 6-salowe kino o powierzchni 2800 m2, 7-poziomowy parking na 2500 samochodów. Centrum handlowe Riviera powstało jako rozbudowa istniejącego centrum handlowego Wzgórze. Stary fragment galerii został odnowiony, dobudowano  nową część oraz przebudowano pobliskie ulice.

Centrum handlowe Riviera położone jest u zbiegu ulic Kazimierza Górskiego i św. Maksymiliana. Nowa galeria znajduje się około 300 m od centrum Gdyni.

Koncepcję przebudowy opracowała pracownia architektoniczna Valode&Pistre. Architektom, ze względu na bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zależało aby wkomponować budynek w otoczenie. Dlatego główna elewacja budynku o długości prawie 600 m, wykonana została z układanych warstwowo materiałów, a przednia ściana porośnięta będzie specjalnym gatunkiem roślinności bluszczowej, zmieniającej kolor wraz z porami roku.

Galeria handlowa skomercjolizowana została w 96%. Za komercjalizację odpowiada deweloper.

Lokalizacja: ul. Kazimierza Górskiego 2, Gdynia
Autor projektu: Valode & Pistre Architectes. Współpraca: Michalewicz Tański Architekci
Identyfikacja wizualna: Michalewicz Tański Architekci
Inwestor: Mayland Real Estate
Generalny wykonawca: RD bud
Data rozpoczęcia inwestycji: 2007 rok
Data oddania do użytku: październik 2013 roku
Powierzchnia użytkowa: 70 000 m2
Koszt inwestycji: około 150 mln euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej