Centrum handlowe M1 w Poznaniu uzyskało certyfikat BREEAM In-Use

2012-08-10 15:34
centrum handlowe M1 w Poznaniu
Autor: METRO PROPERTIES M1 w Poznaniu

Poznańskie centrum handlowe M1 należące do Grupy Metro Properties otrzymało certyfikat BREEAM In-Use z oceną "doskonały". Obiekt jest pierwszym w kraju, który uzyskał ocenę "excellent" w tym zakresie.

Centrum handlowe M1 w Poznaniu, to kolejna inwestycja w Polsce, która zdobyła certyfikat BREEAM In-Use. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane w sierpniu 2012 roku.

Zobacz także: Certyfikat ekologiczny z oceną „Bardzo Dobry” w systemie BREEAM In-Use dla centrum handlowego Manufaktura w Łodzi

Cetryfikat BREEAM In-Use dla M1w Poznaniu

Certyfikat – „Building Management”, ocenia jakość procedur zarządzania budynkiem w zakresie gospodarowania energią, wodą, wpływu na środowisko naturalne, higieny oraz czystości i bezpieczeństwa, a także jakości zarządzania. Poznańskie M1 jest pierwszym i jedynym obiektem w Polsce, który uzyskał ocenę „excellent” w tym obszarze. Wyróżnienie dla inwestycji, jest dowodem na to, że inwestor - Metro Properties Group zadbał o zrównoważony rozwój i proekologiczny charakter budynku.

 - W naszym działaniu kładziemy nacisk na zrównoważony rozwój, skuteczność służb technicznych obsługujących nasze obiekty, efektywne zarządzanie środowiskowe, perfekcyjną gospodarkę odpadami, oraz bezpieczeństwo klientów i najemców. Ocena „excellent” w kategorii zarządzania budynkiem potwierdza najwyższą jakość usług świadczonych przez Metro Properties. – powiedziała Renata Kinde – Czyż, prezes Metro Properties.

Cetryfikat Asset Rating dla M1

Poznańskie centrum handlowe M1 otrzymało również drugie wyróżnienie w kategorii - Asset Rating, które obejmuje ocenę charakterystyki budynku. Ocenie poddawane są wprowadzone w obiekcie rozwiązania w zakresie infrastruktury energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, jakości środowiska wewnętrznego (m.in. wentylacja, temperatura, oświetlenie), gospodarki odpadami, ograniczania emisji zanieczyszczeń, udogodnieniami dla rowerzystów oraz szeroko pojętej ekologii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej