Biurowiec w kształcie śmigła

2009-12-03 17:19
Biurowiec Gamma, Wrocław
Autor: Vantage Development Biurowiec Gamma, Wrocław

Gamma to budynek biurowo-usługowo-konferencyjny, który powstanie przy ul. Fabrycznej 6-8 w najdynamiczniej biznesowo rozwijającej się dzielnicy Wrocławia.

Budynek zaprojektowała wyłoniona w wyniku konkursu znana pracownia architektoniczna APA Markowski. Biurowiec charakteryzuje się ciekawą architekturą; geometria projektu nawiązuje do trójkątnego kształtu działki i stanowi połączenie trzech schodzących się do środka skrzydeł, każde o wysokości 25 m, tworzących w ten sposób kształt śmigła.

Reprezentacyjne wejście zaplanowane jest od strony ulicy Fabrycznej. Na parterze zaplanowano powierzchnie usługowe (m.in. restauracja, przedszkole, sale konferencyjne, reszta powierzchni użytkowej - około 13 700 m2 - zostanie przeznaczona na biura. W budynku znajdzie się 313 stanowisk parkingowych na parkingu podziemnym i 14 dodatkowych na zewnątrz budynku.

Przyszli najemcy będą mieli do wyboru standard wykończenia: otwarty, optymalny lub indywidualny oraz elastyczne moduły wynajmowanej powierzchni od 150 m2.

Biurowiec będzie dobrze skomunikowany z centrum miasta, lotniskiem, autostardami A4 i A8, stacją kolejową. Obiecujące są także plany dotyczące modernizacji ulic Fabrycznej i Robotniczej (trasa Strzegomska) i węzła autostardowej obwodnicy Wrocławia.

W nowoczesnym obiekcie nie zabraknie instalacji: klimatyzacji, monitoringu z telewizją dozorową, zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem BMS, ochrony z sygnalizacją włamania i napadu, systemu kontroli dostepu, sygnalizacji przeciwpożarowej i systemu oddymiania klatek schodowych.

Projekt inwestycyjny zakłada rozpoczęcie realizacji w połowie 2010 roku z terminem zakończenia na przełomie 2011-2012.

Biurowiec Gamma, Wrocław
Autor: Vantage Development Kształt śmigła nawiązuje do przemysłowej tradycji dzielnicy, a jednocześnie zapewnia dobre oświetlenie wnętrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej