Biurowiec w kształcie śmigła

2009-12-03 17:19
Biurowiec Gamma, Wrocław
Autor: Vantage Development Biurowiec Gamma, Wrocław

Gamma to budynek biurowo-usługowo-konferencyjny, który powstanie przy ul. Fabrycznej 6-8 w najdynamiczniej biznesowo rozwijającej się dzielnicy Wrocławia.

Budynek zaprojektowała wyłoniona w wyniku konkursu znana pracownia architektoniczna APA Markowski. Biurowiec charakteryzuje się ciekawą architekturą; geometria projektu nawiązuje do trójkątnego kształtu działki i stanowi połączenie trzech schodzących się do środka skrzydeł, każde o wysokości 25 m, tworzących w ten sposób kształt śmigła.

Reprezentacyjne wejście zaplanowane jest od strony ulicy Fabrycznej. Na parterze zaplanowano powierzchnie usługowe (m.in. restauracja, przedszkole, sale konferencyjne, reszta powierzchni użytkowej - około 13 700 m2 - zostanie przeznaczona na biura. W budynku znajdzie się 313 stanowisk parkingowych na parkingu podziemnym i 14 dodatkowych na zewnątrz budynku.

Przyszli najemcy będą mieli do wyboru standard wykończenia: otwarty, optymalny lub indywidualny oraz elastyczne moduły wynajmowanej powierzchni od 150 m2.

Biurowiec będzie dobrze skomunikowany z centrum miasta, lotniskiem, autostardami A4 i A8, stacją kolejową. Obiecujące są także plany dotyczące modernizacji ulic Fabrycznej i Robotniczej (trasa Strzegomska) i węzła autostardowej obwodnicy Wrocławia.

W nowoczesnym obiekcie nie zabraknie instalacji: klimatyzacji, monitoringu z telewizją dozorową, zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem BMS, ochrony z sygnalizacją włamania i napadu, systemu kontroli dostepu, sygnalizacji przeciwpożarowej i systemu oddymiania klatek schodowych.

Projekt inwestycyjny zakłada rozpoczęcie realizacji w połowie 2010 roku z terminem zakończenia na przełomie 2011-2012.

Biurowiec Gamma, Wrocław
Autor: Vantage Development Kształt śmigła nawiązuje do przemysłowej tradycji dzielnicy, a jednocześnie zapewnia dobre oświetlenie wnętrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej