Biurowiec Cross Point prawie gotowy

2009-08-12 13:41
Cross Point Łódź
Autor: Kostrzewa PR Obecnie można oglądać biuro pokazowe w Cross Point, pokazujące standard oferowanej powierzchni biurowej

Dobiegają końca ostatnie prace wykończeniowe biurowca Cross Point Łódź, projektu którego istotą jest rewitalizacja i rozbudowa budynku byłych Zakładów Odzieżowych im. Adama Próchnika. Już w III kwartale 2009 r. biurowiec klasy A będzie oferować przestrzeń biurową o łącznej powierzchni 12 500 m2.

Inwestycja Cross Point w Łodzi, realizowana przez Mermaid Properties, zapewniła sobie wysoką klasę m.in. dzięki lokalizacji w dogodnym, pod względem komunikacyjnym, punkcie miasta. Budynek usytuowany jest przy jednej z głównych łódzkich arterii - na skrzyżowaniu Alei Marszałka Edwarda Śmigłego - Rydza z ul. Milionową, przy łódzkim fragmencie trasy Gdańsk–Katowice.
Prace rewitalizacyjne Cross Point objęły m.in. montaż nowej szklano-aluminiowej fasady i wszystkich instalacji wewnętrznych. Ponadto zostały dobudowane dwie kondygnacje oraz wysoki sześciometrowy, reprezentacyjny hol.
Sprawną komunikację w budynku zapewni system 6 szybkobieżnych wind, rozmieszczonych w dwóch ciągach komunikacyjnych, a także wewnętrzne, przeszklone schody, łączące atrium I piętra, hol wejściowy i naturalnie doświetloną piwnicę, w której znajdzie się restauracja i centrum fitness.

Cross Point Łódź został zaprojektowany zgodnie z zachowaniem idei ergonomii i zdrowego biura. Funkcjonalna architektura zapewnia możliwość efektywnej i swobodnej aranżacji przestrzeni biurowej, która w połączeniu z dużymi przeszkleniami z otwieranymi oknami, oraz nowoczesnymi, wydajnymi systemami klimatyzacji i wentylacji gwarantuje przyjazne środowisko, zapewniające maksymalny komfort pracy dla przyszłych najemców.
Najemcy, w zależności od indywidualnych potrzeb mogą wybrać klasyczny układ open-space, typową aranżację z wydzielonymi mniejszymi pokojami/gabinetami czy też połączenie obu systemów. 
Jeden poziom biurowca oferuje 1500 m2 powierzchni biurowej.
Obecnie można oglądać biuro pokazowe w Cross Point, pokazujące standard oferowanej powierzchni biurowej. W jego skład wchodzą typowy gabinet o powierzchni 34 m2, recepcja oraz przestrzenie typu open space, zaaranżowane i umeblowane w najbardziej optymalny sposób oczekiwany przez różnego rodzaju klientów.
Cross Point Łódź został zaprojektowany przez łódzką pracownię architektoniczną AGG Architekci Grupa Grabowscy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej