Avangarda Center – nowe centrum biznesu w Łodzi

2010-04-30 17:02
Avangarda Center, dziedziniec
Autor: Telma Group Communications Inwestycja Avangarda Center jest projektem wpisującym się w Lokalny Program Rewitalizacji, co umożliwia Grupie OKAM Capital ubieganie się o dotacje unijne na realizację swojej inwestycji.

Na ulicy Dowborczyków 18 w Łodzi powstanie nowy kompleks biznesowo-usługowy - Avangarda Center. Inwestorem tego, położonego w samym sercu miasta, centrum biznesowego jest Grupa OKAM, która funkcjonuje na rynku deweloperskim od 2004 roku.

Na terenach dawnych obiektów będących własnością fabrykanta Teodora Meyerhoffa przy ulicy Dowborczyków 18 w Łodzi, powstanie biznesowy kompleks Avangarda Center. Usytuowany w pobliżu dwóch głównych ulic Piłsudskiego i Piotrkowskiej oraz 600 metrów od Nowego Centrum Łodzi, obiekt biznesowo-usługowy, będzie się wpisywał w planowany przez władze miasta projekt, nawiązujący do pofabrycznej przeszłości Łodzi.

Avangarda Center to inwestycja o powierzchni 36 000 m2, na którą złożą się nie tylko biurowce wysokiej klasy A, ale także trzypoziomowe parkingi oraz części handlowo-rekreacyjne, z restauracjami i klubami fitness, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Łodzi.

- Dynamika życia w Łodzi XXI wieku i prężny rozwój miasta sprawia, że pojawia się potrzeba tworzenia nowego kompleksu biurowego, który będzie spełniał najwyższe standardy jakości i będzie odpowiadał potrzebom aktualnych i przyszłych inwestorów. - mówi Arie Koren, członek zarządu Grupy Okam Capital.

ZOBACZ KONIECZNIE: Kondycja rynku biurowego w Łodzi i dużych miastach Polski - I kwartał 2010 r.

Realizację podzielono na dwa etapy:

  • W pierwszym obiekty składające się na zespół willowo-fabryczny Teodora Meyerhoffa zostaną poddane rewitalizacji, dzięki czemu istniejący pałacyk odzyska swoją dawną świetność. W wyniku zaplanowanych prac rozbudowie poddany zostanie łącznik między halą pofabryczną a pałacykiem. Jego nowa forma podkreśli nowoczesny i funkcjonalny charakter obiektu. Zrewitalizowane budynki i łącznik zwiększą powierzchnię użytkową zespołu pofabrycznego do 6700 m2, z czego biura i lokale usługowe pod wynajem zajmą 4800 m2. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2011 roku.
  • Drugi etap budowy centrum biznesowego będzie koncentrował się na wzniesieniu części biurowej z usługami oraz podziemnych garaży.

- Cały kompleks będzie posiadał także aleję z ławkami, która połączy ulicę Dowborczyków i Targową. Będzie to nowa przestrzeń publiczna całkowicie dostępna dla mieszkańców Łodzi - dodaje Arie Koren.

Avangarda Center to projekt autorstwa znanej izraelskiej pracowni architektonicznej – Nir Chen Architects, która prezentując style architektoniczne od XIX po XXI wiek, łączy w sobie historię ulicy Dowborczyków ze współczesnym wzornictwem i nowym przeznaczeniem planowanego kompleksu biznesowego.

Prace nad projektem budowlanym Avangarda Center rozpoczęły się już w styczniu. Za komercjalizację powierzchni kompleksu odpowiedzialna jest agencja doradztwa do spraw rynku nieruchomości – firma Emmerson. Avangarda Center to jeden z trzech projektów, których realizację w Łodzi zaplanowała Grupa OKAM Capital. W przyszłości spółka rozpocznie prace nad projektami przy ul. Piotrkowskiej 217 i Kościuszki 132 oraz ul. Dowborczyków 6.

ZOBACZ TAKŻE: Inwestycje komercyjne w Polsce - co nowego się buduje?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej