Austriacy rozpoczną budowę wieżowca

2007-05-17 17:07
biurowiec
Autor: brak danych

Na działce przy rondzie Jazdy Polskiej w Warszawie powstanie 60-metrowy biurowiec wybudowany przez austriacka firmę S+B CEE. Teren został wykupiony przez dewelopera wraz z gotowym projektem i pozwoleniem na budowę.

Początkowo inwestycję miała koordynować firma Pirelli Pekao Real Estate, jednak po załatwieniu wszystkich formalności spółka zrezygnowała z niej i sprzedała projekt Austriakom. Nowy budynek będzie się składał z dwóch części - sześciopiętrowego skrzydła wzdłuż ul. Waryńskiego oraz 14-piętrowej wieży od strony ronda. Wraz z wieżowcem po drugiej stronie ulicy obiekty przypominać będą coś na kształt bramy prowadzącej do MDM-u.

Budynek wykonała pracownia APP Polska. Biurowiec nawiązuje swą architekturą do awangardowych niemieckich projektów z międzywojnia. Obiekt będzie miał zaokrąglone kształty, dużo przeszkleń i wyraźny podział na piętra. Architekt Piotr Bujnowski twierdzi, że zainspirował go wrocławski dom towarowy Rudolf Petersdorff zaprojektowany przez Ericha Mendelsohna. Z zewnątrz przypominać będzie nieco pobliski wieżowiec IBC, który również na elewacji ma czarne "grzebienie" oddzielające poszczególne kondygnacje. I choć granica działki, na której będzie się znajdował obiekt kończy się na ścianie kamienicy na Mokotowskiej, budynek nie będzie bezpośrednio do niej przylegał. Między nimi powstanie wąska uliczka rozdzielająca oba gmachy, którą dojedziemy do dwupoziomowego podziemnego garażu tuż obok tunelu metra. Inwestor planuje rozpoczęcie budowy latem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej